Majandus & Raha

Rohepööre ja Vene energia ära langemine asetab Saksamaa energeetiliselt võimatusse olukorda 

Kuigi Berliin on riiklikust eelarvest eraldanud tänaseks üle 260 miljardi euro, et tulla toime Vene energiakandjate ära langemise mõjude kompenseerimisega, ületab energiadefitsiidi katmise pikaajaline hind triljon eurot ning on suure tõenäosusega ökoloogiliselt ja tööstuslikult teostamatu.  

Äsja Bloombergi poolt avaldatud andmete kohaselt nõuaks rohepöörde eeskirjadele vastav energiataristu ümber ehitamine Saksamaalt üle triljoni (s.o tuhande miljardi) euro mahus investeeringuid.  

Selleks, et kompenseerida Vene maagaasi ära langemist pärast Nord Streami gaasijuhtme õhku laskmist (mis teostati Ameerika legendaarse uuriva ajakirjaniku Seymour Hershi andmetel Ühendriikide ja Norra ühisoperatsioonis) ning Saksamaa viimaste tuumajaamade sulgemist, peab Saksamaa käesoleval kümnendil hakkama saama sisuliselt teostamatu ülesandega.  

Plaan tundub olevat tööstuslikult ja ökoloogiliselt võimatu, kuna 250 gigavati tootmisvõimsuste rajamine 2030. aastaks tähendaks seda, et Saksamaa peaks paigaldama iga päev 43 jalgpalliväljaku jagu päikesepaneele ja ehitama 1600 soojuspumpa.

Selleks, et tagada Euroopa tööstuskeskuseks oleva riigi varustamine küllaldase energiaga, on vaja luua lisavõimsused 250 gigavati elektrienergia tootmiseks. Antud näitaja väljendab energiatootmise mahtu, millest piisaks, et katta kõikide Euroopa Liidu majapidamiste elektritarbimine liidu 448 miljoni elaniku jaoks.  

Plaan tundub olevat tööstuslikult ja ökoloogiliselt võimatu, kuna 250 gigavati tootmisvõimsuste rajamine 2030. aastaks tähendaks seda, et Saksamaa peaks paigaldama iga päev 43 jalgpalliväljaku jagu päikesepaneele ja ehitama 1600 soojuspumpa. Lisaks sellele vajaks plaani ellu viimine igal nädalal 27 maa ja 4 merepealse tuulegeneraatori ehitamist, nagu ilmnes liidukantsleri Olaf Scholzi hiljutisest visiidist maailma suurima autotootja Volkswagen AG peakorterisse Wolfsburgis.  

Allikas 

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

SEOTUD LOOD:  

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.