Majandus & Raha

Energia hinnad on elektriautode tootmiseks liiga kõrged  – Euroopa sooritab USA geopoliitilistes huvides majandusliku enesetapu 

Maailma suurima autotootja Volkswageni väitel on kõrged energiahinnad muutnud elektriautode akude tootmise Euroopas majanduslikult võimatuks.  

Rohepöörde poolt käivitatud ning Vene energiakandjate defitsiidi poolt võimendatud energeetikakriis on muutnud elektriautode akude tootmise Euroopas finantsiliselt ebarentaabliks ettevõtmiseks.  

Käibe poolest maailma suurima autotootmiskontserni Volkswageni juhatuse esimees Thomas Schaefer nentis hiljuti, et Venemaa energiakandjate vastu kehtestatud sanktsioonid on  tööstushiiu jaoks muutnud elektriautode akude tehaste töös hoidmise “praktiliselt teostamatuks”.  

Saksamaa ja Euroopa akutehased vajavad tootmisvõimsuste käitamiseks erakordses koguses energiat, mis varemalt pärines suuresti Vene energiakandjatest. Viimaste äralangemine sunnib Euroopa tootmisettevõtteid tegevust koomale tõmbama või leppima Ameerika Ühendriikide märgatavalt kallima veeldatud maagaasiga, mille tarvitamine tootmissisendina muudab Euroopa ettevõtted maailmaturgudel USA ettevõtete suhtes konkurentsivõimetuks.  

Seega on Nord Streami gaasitoru õhkulaskmise kõige ilmsemaks kahtlusaluseks olev USA saavutanud Euroopa üle kolmikvõidu, kasseerides eurooplastele mitmekordse hinnaga müüdava gaasi eest sisse rekordsummasid, võttes vastu Euroopa suurettevõtete poolt USA-sse üle kantavaid töökohti ja tootmisvõimsusi ning omandades Euroopasse jäänud tootmisettevõtete ees maailmaturgudel konkurentsieelise, kuna USA enda ettevõtted maksavad Ameerika gaasi eest palju väiksemaid summasid kui “transatlantilised partnerid” Euroopas.  

Seega on Nord Streami gaasitoru õhku laskmise kõige ilmsemaks kahtlusaluseks olev USA saavutanud Euroopa üle kolmikvõidu, kasseerides eurooplastele mitmekordse hinnaga müüdava gaasi eest sisse rekordsummasid, võttes vastu Euroopa suurettevõtete poolt USA-sse üle kantavaid töökohti ja tootmisvõimsusi ning omandades Euroopasse jäänud tootmisettevõtete ees maailmaturgudel konkurentsieelise, kuna USA enda ettevõtted maksavad Ameerika gaasi eest palju väiksemaid summasid kui “transatlantilised partnerid” Euroopas.  

Euroopa poliitkud vaatavad aga apaatia, arguse ja arulageduse kombinatsioonis kontinendi tööstuse lagunemist ja elanikkona vaesumist USA geopoliitiliste huvide täideviimise nimel pealt, samas kui elanikkonnal puudub igasugune arusaam käimas olevate protsesside tähendusest kogu Euroopa tulevikule või pigem selle puudumisele.  

Rohepöörde monomaanias mõistuse kaotanud Euroopa juhtkond on võimetu mõistma tragikomöödilist ja paradoksaalset realiteeti, mille kohaselt “rohepöörde” tehnoloogiate välja töötamine ja tootmine on võimatu ilma fossiilkütuste sisendita, mille kasutamist eurokraadid järk-järgult keelavad, muutes rohepöörde täide viimise nii füüsiliselt kui loogiliselt võimatuks.  

“Juhul kui me ei langeta koheselt ja kindlakäeliselt Saksamaa ja Euroopa turgudel energiakandjate hinda, muutub nii akude tootmine kui mistahes energiaintensiivse tööstuse alal hoidmine Euroopas võimatuks,” tõdes Volkswagen grupi esimees troostitult.  

Euroopa tööstuse üheks kroonjuveeliks oleva Volkswagen grupi esimees Schaefer vaatab toimuvat hämmeldunult pealt, olles tunnistajaks, kuidas tööstusgigant Saksamaa on sooritamas USA geopoliitiliste huvide nimel geoökonoomilist enesetappu.  

“Juhul kui me ei langeta koheselt ja kindlakäeliselt Saksamaa ja Euroopa turgudel energiakandjate hinda, muutub nii akude tootmine kui mistahes energiaintensiivse tööstuse alal hoidmine Euroopas võimatuks,” tõdes Volkswagen grupi esimees troostitult.  

“USA, Hiina, Kanada, Kagu-Aasia ja ka Põhja Aafrika sööstavad Euroopast mööda ning lisaväärtuse loomine kandub sinna,” nentis Schaefer. 

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda!

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.