Ühiskond & Kultuur

Austraalia premeerib vaktsineeritud kodanikke täiendava vaba liikumise tunniga

New South Wales'i osariigi pealinna Sydney tühjad tänavad 2021 juuli. Foto: juancsanchezherrera / Shutterstock.com

Endasse vaktsiini süstida lubavatele inimestele valitsuse preemiana ette nähtud täiendav vaba liikumise tund on mõeldud boonusena elanikkonnale kvoodina ette nähtud “rekreatsioonitunni” kõrvale.

Austraalia rahvarohkeim New South Wales’i osariik, mis hõlmab endas riigi suurimat metropoli Sydney’t, lubab alates 13. septembrist oma vaktsineeritud kodanikele täiendava vabaduse tunni, enne kui need peavad pöörduma tagasi koduaresti. Ühtlasi lubab valitsus alates 13. septembrist väljaspool “koroonakoldeid” välitingimustes suhtlust kuni viie teise inimesega.

Uudistekanal “9 News” vahendas New South Wales’i osariigi peaministri Gladys Berejikliani sõnumit, milles avaldati lootust, et kuue miljoni vaktsiinidoosi elanikkonda süstimise puhul võib asuda peagi tegelema ära võetud vabaduste järk-järgulise tagasi andmisega. Sama raporti kohaselt lubatakse alates 13. septembrist osariigi leibkondadele täiendav vabadusetund avalikus ruumis, ent üksnes juhul, kui kõik leibkonna liikmed on lasknud endasse vaktsiini süstida. Sedasi on vaktsineeritud elanikkonnal tulevikus küllaldaselt vabaduse aega, et lubada endale näiteks pargi külastust.

Austraalia on korduvalt kasutanud sõjaväge, et elanikkonna üle koroonaviiruse järgselt kehtestatud liikumiskeelde ja isikuvabaduste tühistamist jõustada. Mitmetes saareriigi omavalitsusüksustes on sulgetud elukorraldus ning suunatud kogu elanikkond koduaresti peale ühe COVID-19 koroonaviiruse juhtumi registreerimist. Tavaliseks on muutunud salvestised korrakaitseüksuste vägivallast liikumiskeeldudele mitte alluvate isikute, sealhulgas laste vastu.

Austraalia tervishoiuametnikud ärgitavad inimesi koroonaviiruse leviku tõkestamiseks teineteisega rääkimisest hoiduma ning kutsuvad üles tulevikus välja töötama kontrollmeetmete ja piirangute paketti vaktsineerimata inimeste tarbeks.

Seotud lood:

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.

Ühiskond & Kultuur

Iisraeli uuring: Covid-19 läbipõdemine tagab vaktsiinidest parema immuunsuse

Soovitame lugeda ...