Ühiskond & Kultuur

CNN: Vaktsineerimata ameeriklastel peab elu kibedaks tegema

CNN-i  meditsiinivaldkonna kaastöötaja Dr Leana Wen pakkus välja, et elu peaks muutuma „keeruliseks” nende ameeriklaste jaoks, kes ei ole saanud COVID-19 vaktsiini, ning inimesed, kes süstist keelduvad, peaksid läbima iganädalase testimise.

„Vaktsineerimata jäämine peab inimeste jaoks keeruline olema,” ütles Wen, endine Planeeritud Vanemluse  (Planned Parenthood) president. „Praegu on olukord vastupidine.”

Tema meelehärmiks saavad vaktsineerimata inimesed praegu ilma igasuguste sanktsioonideta oma elu elada.

„Minu arvates on oluline, et ühel hetkel saavad töökohad ja koolid seada tingimused, et vaktsineerimata jäämise korral tuleb sellele ja sellele allkiri anda ning kaks korda nädalas testimas käia,” ütles Wen. „Sisuliselt on vaja, et vaktsineerimisest saaks kergem valik.”

„Haiguste Kontrolli ja Tõrje Keskus (Centers for Disease Control and Prevention – CDC) leidis keerulise, kuid  õige tasakaalu: lapsed pääsevad sügisest tagasi kontaktõppele ning erinevad meetmed aitavad seda teha ohutult. Siseruumides maski kandmine ja iganädalane vaktsineerimata inimeste testimine koos parema ventilatsiooniga on olukorra võti,” lisas Wen Twitteris.

CDC teatas reedel, et kontaktõppe taastamine koolides sellest sügisest on prioriteediks, hoiatades siiski, et siseruumides maski kandmine peaks olema kohustuslik kõigile vähemalt 2-aastastele lastele, kes ei ole vaktsineeritud.

CNN-i meditsiinianalüütik Dr Jonathan Reiner: „Ma tõepoolest arvan, et on aeg kehtestada vaktsineerimiskohustus.”

Bideni administratsioon mainis hiljuti, et kaalub ukselt-uksele kampaaniat inimeste vaktsineerimisele suunamiseks. Wen väitis CNN-is, et Valge Maja poolt oli viga mitte avaldada toetust mingisugusel kujul „vaktsineeritutele volituste” andmisele.

Weni kommentaarid järgnevad arvamusloole, mille ta kirjutas ajalehele Washington Post survestamaks president Bidenit üleriigilist vaktsineerimiskohustust kehtestama ning hurjutamaks teda oma platvormi niivõrd leebe kasutamise eest. Wen väitis, et Valge Maja iseseisvumispäeva  üritus oleks olnud täiuslik võimalus selle sõnumi vahendamiseks.

„See üritus oleks olnud täiuslik võimalus näidata, et vaktsineerimine ei ole üksnes individuaalne otsus, vaid miski, mis mõjutab ka teiste tervist, ka juba vaktsineeritute oma,” kirjutas Wen.

CNN-i meditsiinianalüütik Dr Jonathan Reiner väitis samuti, et oleks aeg vaktsineerimine kohustuslikuks muuta.

„Ma tõepoolest arvan, et on aeg kehtestada vaktsineerimiskohustus,” ütles Reiner. „Ja ma arvan, et erasektor ja -organisatsioonid teevad selle ära.”


Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.