Ühiskond & Kultuur

Prantsusmaa plaanib hakata vangistama koroonapassita avalike asutuste külastajaid

Prantsuse politseiametnik kontrollib Ida-Prantsusmaal Amneville'is asuvas kinos klientide koroonapasse ja kino juhataja kontrollmeetmete korrektset rakendamist, 22. juuli 2021. Autor/allikas: SCANPIX / JEAN-CHRISTOPHE VERHAEGEN / AFP

Ilma koroonapassita inimesi, kes sisenevad Prantsusmaal toitlustusasutusse või baari võib varsti oodata ees kuni 6 kuuline vanglakaristus, samas kui restorani ja baaripidajad kes ei teosta sisenejate koroonastaatuse kontrolli võivad sattuda kuni aastaks trellide taha.

Tegemist on reaalsete arengutega.

Meetmed on osad Prantsusmaa valitsuse drakoonilistest sammudest, et sundida oma kodanikke laskma endasse süstida koroonavaktsiine. Sündmused leiavad aset ajal, mil üle Prantsusmaa on levimas massilised ülestõusud sundvaktsineerimise vastu.

President Macron andis äsja teada, et kõik inimesed kes ei ole vaktsineeritud või kes ei ole andnud negatiivse COVIDi testi on nüüdsest tõrjutud kinodest, ostukeskustest, baaridest, kohvikutest ja teistest avalikest ruumidest alates 1. augustist. Samuti on vaktsineerimata ja negatiivse koroonatestita inimestel keelatud kasutada ühistransporti.

Vastavasisulise seaduseelnõu kohaselt riskivad ilma koroonapassita inimesed kuni poole aastase vabadusekaotuse ning 10 000 eurose trahviga, samas kui elanikkonda teenindavate asutuste omanikud kes ei teosta koroonapasside olemasolu kontrolli võivad saada karistatud kuni aastase vabadusekaotuse ja 45 000 eurose rahalise trahviga raporteerib Briti väljaanne “The Guardian”.

Seaduseelnõu kohaselt riskivad ilma koroonapassita inimesed kuni poole aastase vabadusekaotuse ning 10 000 eurose trahviga.

Vaktsineerimise läbisurumiseks kohaldatavad karistused kujutavad endast kõige autoritaarsemaid meetmeid mida on iial Läänes tavaelanikkonna suhtes kehtestatud, olles rängemad kui enamikes maailma diktatuurides on analoogsetes olukordades rakendatud.  

Prantsuse valitsus oli sunnitud analoogse seaduse möödunud aasta detsembris menetlusest tagasi võtma pärast seda kui rahvas hakkas selle vastu mässama, ent nüüd on sama seadus taas kehtestamisel üksnes veelgi karmimate karistustega.

Tänaseks on olemasoleva info põhjal selgeks saamas, et sundvaktsineerimisele vastu hakkajaid ootab ees kõige rängem isikuvabadustest ilma jätmine mis saab olema kestva iseloomuga.

Vaktsineerimise läbisurumiseks kohaldatavad karistused kujutavad endast kõige autoritaarsemaid meetmeid mida on iial Läänes tavaelanikkonna suhtes kehtestatud, olles rängemad kui enamikes maailma diktatuurides on analoogsetes olukordades rakendatud.

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.