fbpx
Maailmavõim & Geopoliitika

USA Euroopa vägede juht: Vene armee on täna suurem kui enne Ukraina sõja algust

USA tippkindral tunnistas aprillis USA kongressile antud arupärimises, et Vene Föderatsiooni sõjavägi on “15% suurem kui enne sissetungi Ukrainasse 2022. aasta veebruaris”, mööndes sellega sisuliselt, et Lääneriikide kava Venemaad sõja läbi nõrgestada on ebaõnnestunud.

“(Vene) armee on praegu tegelikult suurem – 15% võrra –, kui see oli Ukraina vallutamise ajal,” sõnas USA Euroopa väejuhatuse ülem kindral Christopher Cavoli senati relvajõudude komitee kuulamisel.

Cavoli selgitas, et viimase aasta jooksul on Venemaa suurendanud oma “rindevägede arvu 360 000-lt 470 000-le”, mis on tema sõnul tingitud sellest, et Venemaa tõstis mobiliseeritute maksimaalset vanust 27-lt 30-le.

Cavoli kirjeldas, et antud asjaolu tähendab sisuliselt, et Venemaal on võimalik “suurendada kättesaadavate sõjaväekohustuslaste reservi 2 miljoni võrra järgnevate aastate jooksul”.

“Kokkuvõttes on Venemaa teel loomaks kontinendi suurimat sõjaväge,” ütles USA Euroopa vägede ülem aruandes senatile… “Sõltumata Ukraina sõja lõpptulemusest saab sellest väljuv Venemaa olema suurem, surmavam ja Lääne suhtes raevukamalt meelestatud kui enne sissetungi.”

“Kokkuvõttes on Venemaa teel loomaks kontinendi suurimat sõjaväge,” ütles USA Euroopa vägede ülem aruandes senatile… “Sõltumata Ukraina sõja lõpptulemusest saab sellest väljuv Venemaa olema suurem, surmavam ja Lääne suhtes raevukamalt meelestatud kui enne sissetungi.”

Asevälisminister Kurt Campbell tegi omalt poolt sarnaseid märkusi, öeldes, et “USA on viimase paari kuu jooksul hinnanud, et Venemaa on sõjaliselt peaaegu täielikult taastunud.”

Juba 2022. aasta aprillis teatas USA kaitseminister Lloyd Austin, et nn “kaudse sõja” (proxy war) üheks eesmärgiks oli Venemaa “nõrgestamine”. Viimasel ajal on kongressi sõjakalt meelestatud “pistrikud” väitnud, et Venemaa sõjaväele tekitatud kahju on piisavalt hea põhjus, et jätkata Ukrainas konflikti õhutamist.

USA on viimase paari kuu jooksul hinnanud, et Venemaa on sõjaliselt peaaegu täielikult taastunud.

USA asevälisminister Kurt Campbell

Lisaks oma sõjaväe tugevdamisele on Venemaa suurendanud ka oma tööstuslikku kapatsiteeti, tootes nüüdseks peaaegu kolm korda rohkem suurtükimürske kui USA ja Euroopa kokku.

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Esifoto:  Viktor Karasev/Shutterstock.com

SEOTUD LOOD:

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.