Maailmavõim & Geopoliitika

Sõjauuringute instituut: Ukraina täielik vallutamine Venemaa poolt on võimalik

USA Sõjauuringute instituudi (Institute for the Study of War, ISW) analüüsi kohaselt on Ukraina täielik vallutamine Venemaa poolt reaalne võimalus, mis tingib instituudi hinnangul vajaduse USA relvajõudude veel suuremaks kohaloluks Ida-Euroopas.

Ameerika Sõjauuringute instituudi analüütikud on andnud hinnangu Venemaa ja Ukraina vahel käimasolevale konfliktile, väites, et Ukraina täielik vallutamine Venemaa poolt ei ole enam välistatud. Vastav areng võib tuua kaasa olulisi tagajärgi Ameerika Ühendriikidele, sealhulgas võimaliku vajaduse paigutada täiendavaid vägesid Ida-Euroopasse, leiab instituut oma raportis.

Aruandes rõhutatakse, et Venemaa ja Ukraina sõjas on USA-l mängus suured huvid, mis viitab sellele, et konflikti tulemustel võivad olla märksa laiaulatuslikumad tagajärjed, kui tavaliselt arvatakse. Kui Venemaa saavutaks Ukrainas võidu, eriti ilma USA ja Euroopa sõjalise toetuseta Ukrainale, võiksid nõrgestatud, kuid võidukad Vene väed instituudi prognoosi kohaselt tungida NATO piirideni.

Hoolimata sellest, et instituudi hinnangul on Ukraina likvideerinud umbes 90 protsenti nendest Vene vägedest, kes teostasid 2022. aasta alguses pealetungi Ukrainasse, hoiatab raport, et see ei tähenda sugugi Venemaa sõjamasina peatumist. Lüüa saamise asemel on Venemaa tänaseks korvanud oma kaotused, suunates oma majanduse ja tööstuse ümber sõjategevuseks.

Instituut märgib Vene relvajõudude kasvavat võimekust ja Moskva üha tõhusamaid strateegiaid Lääne sanktsioonidest kõrvalehoidmiseks. Analüütikud mainivad ka seda, et Venemaa võib esimest korda pärast 1990. aastaid kujutada NATO-le tõsist konventsionaalset ohtu, mille suurus sõltub sellest, kui palju ressursse kavatseb Kreml suunata oma sõjaväe arendamisse.

Instituut märgib Vene relvajõudude kasvavat võimekust ja Moskva üha tõhusamaid strateegiaid Lääne sanktsioonidest kõrvalehoidmiseks. Analüütikud mainivad ka seda, et Venemaa võib esimest korda pärast 1990. aastaid kujutada NATO-le tõsist konventsionaalset ohtu, mille suurus sõltub sellest, kui palju ressursse kavatseb Kreml suunata oma sõjaväe arendamisse.

Samas rõhutatakse aruandes, et Ameerika Ühendriikide ja selle NATO liitlaste üldine sõjaline potentsiaal ületab endiselt kaugelt Vene Föderatsiooni oma. Antud asjaolule viidates on Sõjauuringute instituut seisukohal, et ükski Venemaa sõjaline jõud ei suuda võita kokku koondunud Läänemaailma sõjaliselt, seda isegi juhul kui Venemaa absorbeerib täielikult Valgevene ja Ukraina.

Mis puudutab sõja kulusid USA-le, siis instituut väidab, et Venemaa võidu tagajärjed Ukrainas oleksid Washingtonile palju suuremad kui Ukraina rahastamise jätkamise kulud. USA-le oleks optimaalne aidata Ukrainal taastada kontroll kogu kaotatud territooriumi üle, lükata Vene väed tagasi itta ja seejärel osaleda Ukraina ülesehitamisel.

“Venemaa täieliku võidu korral Ukrainas” peaks USA paigutama märkimisväärse osa kõikidest oma maavägedest Ida-Euroopasse, et olla võimeline takistama tulevikus Venemaa edasist agressiooni, märgib Sõjauuringute instituut oma analüüsis.

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.