Maailmavõim & Geopoliitika

USA neokonservatiivid: Ukraina sõda on olnud Ameerika jaoks õnnestunud geopoliitiline investeering

Ameerika neokonservatiivid üllitasid poliitilise kampaania käigus video, milles Ukraina sõda reklaamitakse Ühendriikide publikule kui erakordselt õnnestunud militaarökonoomilist ja geostrateegilist investeeringut.

Vabariiklaste partei raames tegutsev survegrupp “Vabariiklased Ukraina eest” koostas äsja palju furoori tekitanud video, milles Ühendriigi valijaid soovitakse veenda Ukrainasse relvade saatmise kasulikkuses Ameerika geopoliitilisi huvisid silmas pidades. Markantne on argumentide sisu, millega ameeriklasi üritatakse veenda Ukraina sõja jätkuva finantseerimise vajalikkuses.

Videos toodud argumentide kohaselt saab Ameerika iga Ukrainasse investeeritud dollari ja mürsu eest maksimaalselt kasu, kuna Vene relvajõududega sõdivad ukrainlased, mis tähendab, et ameeriklased ei pea ise Venemaa-vastases võitluses hukkuma.

Videos toodud argumentide kohaselt saab Ameerika iga Ukrainasse investeeritud dollari ja mürsu eest maksimaalselt kasu, kuna Vene relvajõududega sõdivad ukrainlased, mis tähendab, et ameeriklased ei pea ise Venemaa-vastases võitluses hukkuma.


Telereklaami lühiformaati pakendatud 30 sekundilises klipis väidetakse järgmist:
“Kui Ameerika relvastab Ukrainat, siis me saame väga palju väga vähese eest. Putin on Ameerika vaenlane ning olles kulutanud vaid 5% oma sõjalisest eelarvest ukrainlaste relvastamiseks, oleme saavutanud selle, et 50% Venemaa armeest on hävitatud… Me oleme selle kõik saavutanud, saates sõtta moonavarusid ladudest, selmet saata lahinguväljale ameerika sõdureid. Mida rohkem Ukraina nõrgestab Venemaad, seda nõrgemaks muutub ka Hiina, kes on venelaste peamine liitlane. Ameerika peab olema tugev oma vaenlaste vastu ja sellepärast peavad Kongressis olevad vabariiklased jätkama Ukraina toetamist.”


Reklaamis esitatud üleskutse on saanud Twitteris toetuse ka kõrge profiiliga USA välispoliitika guru William Kristoli poolt, kes kogus kuulsust ühe häälekama toetajana Iraagi invasioonile, mille käigus hukkus Browni ülikooli uuringu põhjal ligikaudu 300 000 iraaklast.

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.