AudioÜhiskond & Kultuur

Toksikoloogiaeksperdi hinnang: COVID-i mRNA vaktsiinid võivad steriliseerida terve põlvkonna

USA senaatori Ron Johnsoni korraldatud ümarlauaarutelul detsembris 2022 ütles dr Janci Lindsay, et “praegu ei saa me kuidagi öelda, et vaktsiinid oleks ohutud või tõhusad.” 

Novembris 2022 kuulutas sünnitusarst-günekoloog dr James A. Thorp  lapseootel naistele mõeldud COVID-i vaktsiinide kasutuselevõtu “suurimaks katastroofiks sünnitusabi ja kogu meditsiini ajaloos”.  

Üle 30-aastase teadusalase kogemusega toksikoloogiaekspert hoiatas karmilt võimaliku kahju eest reproduktiivtervisele, mida tema hinnangul võivad põhjustada COVID-i mRNA vaktsiinid. Ta tõdes, et on vaja rohkem uuringuid, et teha kindlaks vaktsiinide mõju paljunemisele. 

Ümarlauaarutelul,  mille korraldas USA senaator Ron Johnson, hoiatas dr Janci Lindsay, et COVID-19 vaktsiinid võivad “potentsiaalselt steriliseerida terve põlvkonna” või “kanduda tahtmatu geeniülekandena edasi järgmistele põlvkondadele”. 

Sellest tulenevalt väitis Lindsay, et on “täiesti vastutustundetu jätkata nende vaktsiinide andmist” lastele ja fertiilses eas inimestele “ilma seda uurimata”, selgitades, et “me ei saa praegu kuidagi öelda, et need on ohutud või tõhusad.” 

Ta lõpetas oma lühikese kõne üleskutsega uurida vaktsiinide võimalikku ohtu inimeste paljunemisele. 

Dr Janci Lindsay’l on doktorikraad biokeemias ja molekulaarbioloogias Texase Ülikooli biomeditsiiniteaduste kõrgkoolist ning ta on toksikoloogia ja molekulaarbioloogia direktor konsultatsioonifirmas Toxicology Support Services, LLC. 

Ümarlauaarutelul, mille korraldas USA senaator Ron Johnson, hoiatas dr Janci Lindsay, et COVID-19 vaktsiinid võivad “potentsiaalselt steriliseerida terve põlvkonna” või “kanduda tahtmatu geeniülekandena edasi järgmistele põlvkondadele”. 

Tema ettevõtte veebisaidi andmetel on Lindsayl “laialdased kogemused farmakoloogiliste reaktsioonide molekulaarse profiili analüüsimisel nende annuse ja reaktsiooni suhte osas”. Lindsay profiili järgi on ta läbi viinud ka riskihindamisi ja hinnanud “mitmesuguste tarbe- ja tööstustoodete toksikoloogilisi omadusi”. 

Lindsay sõnul on vaktsiinidel “potentsiaal põhjustada tohutut reproduktiivset kahju ja potentsiaalselt steriliseerida terve põlvkond”. “Seda ei ole uuritud ja seda tuleb uurida,” ütles Lindsay. “Ma nõuan nüüd, et seda uuritaks.” 

Lindsay argumendid, mis vastanduvad valitseva narratiiviga COVID-19 vaktsiinide kohta, on mitte eriti üllatuslikult pälvinud kriitikat. Tervise faktikontrolli veebileht HealthFeedback väitis, et  Lindsay argumendid olid “ebatäpsed”, selgitades, et “COVID-19 vaktsiinid ei ole geeniteraapia, kuna need ei saa muuta inimese DNA-d” ja et “COVID-19 vaktsiinid ei põhjusta meestel ega naistel mingeid viljakusprobleeme”. 

Kuid mitte kõik eksperdid ei nõustu, et mRNA vaktsiinid ei ole tegelikult geeniteraapiad. 

“Kui me oleksime kaks aastat tagasi avalikkuselt küsinud, “kas te oleksite nõus võtma geeni- või rakuteraapiat ja süstima seda oma kehasse?,” oleks meil tõenäoliselt olnud 95% keeldumise määr.”

Bayeri farmaatsiatoodete osakonna president

Septembris 2021 väitis mRNA tehnoloogia pioneer dr Malone, et mRNA kasutamine COVID-i vaktsiinides võrdub “vaktsiinidele rakendatava geeniteraapiaga”, ja toetas skeptikute muret, kellel on tema sõnul “õigus olla ettevaatlik uue tehnoloogia suhtes, mida ei mõisteta veel hästi,” nagu väljaanne LifeSiteNews on varem vahendanud.  

2021. oktoobris nimetas Bayeri farmaatsiatoodete osakonna president  Pfizeri ja Moderna COVID-i vaktsiinides leiduvat mRNA-tehnoloogiat “raku- ja geeniteraapiaks” ning naljatas, et ilma koroonaviiruse ilmumiseta poleks üldsus selle sisse võtmiseks käiseid üles käärinud. 

“Kui me oleksime kaks aastat tagasi avalikkuselt küsinud, “kas te oleksite nõus võtma geeni- või rakuteraapiat ja süstima seda oma kehasse?,” oleks meil tõenäoliselt olnud 95% keeldumise määr,” ütles ta. 

Veelgi enam, mõned eksperdid ei nõustu nendega, kes on mure vaktsiinide võimaliku mõju pärast inimeste paljunemisele kõrvale lükanud. 

Hiljutine uuring, milles tuvastati menstruaaltsükli kõrvalekallete kõrge määr pärast vaktsineerimist, on aidanud kaasa murele vaktsiinide mõju pärast naiste reproduktiivsüsteemile. Lisaks leiti eelretsenseeritud uuringus meeste viljakuse langus Pfizeri COVID-i mRNA süsti saamisele vahetult järgnenud kuudel. 

Veebruaris 2022 näitas Rootsi uuring, et mRNA-tehnoloogiat saab potentsiaalselt integreerida rakkude DNA-sse, mis on vastuolus USA haiguste kontrolli ja tõrje keskuse (CDC) kinnitusega, et COVID-i vaktsiinid ei muuda DNA-d.  

Novembris 2022 kuulutas sünnitusarst-günekoloog dr James A. Thorp  lapseootel naistele mõeldud COVID-i vaktsiinide kasutuselevõtu “suurimaks katastroofiks sünnitusabi ja kogu meditsiini ajaloos”.  

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda!

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Loe lisaks:

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.