AudioÜhiskond & Kultuur

Bayeri juht: koroonavaktsiinidena välja reklaamitud ained on tegelikkuses eksperimentaalne geeniteraapia

Autor/allikas: Scanpix/ Ina FASSBENDER / AFP

„Kaks aastat tagasi oleks 95% inimestest nendest süstidest keeldunud, aga pandeemia ja nende ainete „vaktsiinidena” turundamine on need rahva seas populaarseks muutnud,” tõdes Stefan Oelrich.

Bayer Pharmaceuticals president Stefan Oelrich tegi oma avaldused möödunudaastasel maailma tervishoiu tippkohtumisel (World Health Summit), mis toimus 24.-26. oktoobril Berliinis ning millel osales 6000 inimest 120 riigist. Oelrich tunnistas kohale tulnud rahvusvahelistele „ekspertidele”, et uudsete mRNA „vaktsiinide” näol on tegemist „raku- ja geeniteraapiaga”, mida reklaamitakse kui „vaktsiine”, et need üldsuse jaoks vastuvõetavamad oleksid. Oelrichi sõnul oleks ilma „pandeemia” ja soodsa turunduseta inimesed nende süstide tegemisest keeldunud.

Oleme sel aastal investeerinud 400 miljonit uutesse tehastesse, mille eesmärk on toota pika toimeajaga rasestumisvastaseid vahendid naiste jaoks madala ja keskmise sissetulekuga riikides /…/ Me teeme pereplaneerimise alaselt tihedat koostööd Bill ja Melinda Gatesiga,” lausus Oelrich.

„Me astume suure sammu [innovatsiooni nimel], meie, Bayer, ettevõttena, raku- ja geeniteraapias /…/ lõppude lõpuks on mRNA vaktsiinid näide täpselt sellisest raku- ja geeniteraapiast. Mulle meeldib alati öelda, kui me oleksime inimeste käest kaks aastat tagasi küsinud, kas te nõustuksite geeni- või rakuteraapiaga ja laseksite seda oma kehasse süstida, oleks keeldujaid olnud ilmselt umbes 95%,” ütles Oelrich.

„Meie edu nende 18 kuu vältel [,,pandeemia” kestus] peaks andma meile juurde julgust keskenduda veelgi enam kättesaadavusele, innovatsioonile ja koostööle, et tagada tervis kõigile. Seda eriti ajal, mil me oleme lisaks kõigele muule toimuvale teaduse uude ajastusse astumas. Selles kontekstis räägivad paljud biorevolutsioonist,” lisas ta.

On põhjust muretsemiseks: järsk majanduslik allakäik on juba alanud ning meid võib olla ees ootamas suurim majanduskriis alates 1930. aastatest.

Maailma Majandusfoorumi asutaja Klaus Schwab

McKinsey Global Institute defineerib „biorevolutsiooni” kui „bioloogiateaduse edusammude ühinemine ning andmetöötluse, automatiseerimise ja tehisintellekti kiirenev areng [mis] annab hoogu uuele innovatsioonilainele. Nimetatud “biorevolutsioonil” võib olla märkimisväärne mõju majandusele ja meie elule, alates tervisest ja põllumajandusest kuni tarbekaupade ning energia ja materjalideni välja.”

Lisaks geeniteraapiale ja bioloogilisele „revolutsioonile” mainis Oelrich ühtlasi seda, mis roll on teiste ettevõtete kõrval ka Bayeril rasestumisvastaste vahendite arengumaadesse viimisel.

„Me peame keskenduma ka sellele, mis on sotsiaalselt vastutustundlik Euroopast väljaspool ning tagama ka seal jätkusuutliku tegevuse. Me tõotasime möödunud aastal, et anname veel sajale miljonile naisele juurdepääsu rasestumisvastastele vahenditele. Me oleme sel aastal investeerinud 400 miljonit uutesse tehastesse, mille eesmärk on toota pika toimeajaga rasestumisvastaseid vahendid naiste jaoks madala ja keskmise sissetulekuga riikides /…/ Me teeme pereplaneerimise alaselt tihedat koostööd Bill ja Melinda Gatesiga,” lausus Oelrich, vihjates, et üks viis, kuidas saavutada „jätkusuutlik” maailm, on läbi sündide vähendamise ning seeläbi planeedi populatsiooni alandamise.

Bayer Pharmaceuticals president Stefan Oelrich tunnistas kohale tulnud rahvusvahelistele „ekspertidele”, et uudsete mRNA „vaktsiinide” näol on tegemist „raku- ja geeniteraapiaga”, mida reklaamitakse kui „vaktsiine”, et need üldsuse jaoks vastuvõetavamad oleksid. Oelrichi sõnul oleks ilma „pandeemia” ja soodsa turunduseta inimesed nende süstide tegemisest keeldunud.

Oelrichi sõnad paistavad kandvat sama mõtet kurikuulsa „Suure Lähtestamisega”, kord aastas Davoses koguneval Maailma Majandusfoorumil kohtuva globaalse eliidi poolt koostatud radikaalse sotsialistliku plaaniga, mille eesmärk on vajutada maailma majanduse „(ümber)lähtestamise nuppu”.

Seda initsiatiivi välja kuulutades viitas Maailma Majandusfoorum COVID-19 pandeemiale kui millelegi, mis kujutab endast soodsat positsiooni alustamaks teekonda nende revolutsiooniliste eesmärkide suunas.

„COVID-19 sulud võivad olla lõdvenemas, kuid mure maailma sotsiaalsete ja majanduslike väljavaadete pärast on aina süvenemas. On põhjust muretsemiseks: järsk majanduslik allakäik on juba alanud ning meid võib olla ees ootamas suurim majanduskriis alates 1930. aastatest. Ehkki see tagajärg on tõenäoline, ei ole see vältimatu,” kirjutas Maailma Majandusfoorumi asutaja Klaus Schwab 2020. aasta juunis.

Mulle meeldib alati öelda, kui me oleksime inimeste käest kaks aastat tagasi küsinud, kas te nõustuksite geeni- või rakuteraapiaga ja laseksite seda oma kehasse süstida, oleks keeldujaid olnud ilmselt umbes 95%,” ütles Oelrich.

„Üks pandeemia eelis on, et see on meile tõestanud, kui kiiresti me suudame oma elustiilis radikaalseid muudatusi teha. Peaaegu üleöö sundis see kriis ettevõtteid ja indiviide loobuma harjumustest, mida on pikka aega peetud hädavajalikeks, alates sagedastest lennureisidest kuni kontoris töötamiseni välja,” lisas Schwab.

„Parema tulemuse saavutamiseks peab maailm töötama ühiselt ja kiiresti, et uuendada kõiki meie ühiskonnakorralduse ja majanduse aspekte, alates haridusest kuni sotsiaalsete kokkulepete ja töötingimusteni välja. Iga riik, alates USA-st ja lõpetades Hiinaga, peab osalema. Iga tööstusharu, alates naftast ja gaasist ning lõpetades tehnoloogiaga, peab saama ümberkujundatud. Lühidalt, meil on vaja kapitalismi „Suurt Lähtestamist”,” rõhutas Schwab.

Vaata Stefan Oelrich sõnavõttu

Allikas

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.