Ühiskond & Kultuur

Vaktsineerimata austraallasi hakatakse ähvardama arreteerimisega

Uus-Lõuna-Walesi osariigi võimud ähvardavad vabaduse võtmisega austraallasi, kellel ei ole ettevõtetesse sisenedes ette näidata vaktsineerimispassi, vahendab uudisteportaal NewsWars.

Jah, päriselt.

Uus-Lõuna-Walesi Tarbijateenindusminister (Customer Service Minister) Victor Dominello ähvardas vahi alla võtmisega inimesi, keda ta nimetas „petturiteks,” kes üritavad siseneda asutustesse võltsitud vaktsineerimispassidega.

„Kui inimesed tahavad valesti käituda ja jäävad sellega vahele, siis nagu ma ütlesin, võib neid ees oodata vangistus,” ütles Dominello.

Aruande kohaselt võib vabaduse võtmisega karistada ka neid, kes püüavad asutustesse siseneda ilma ühtegi koroonatõendit näitamata.

„Mr Dominello kordas, et politseile tuleks teada anda inimestest, kes keelduvad poodidesse, restoranidesse või mujale sisenedes oma vaktsineeritust tõestamast,” vahendab News.com.au.

Sellise süsteemi jõustamine võib aga olla problemaatiline, sest Uus-Lõuna-Walesi osariigi korrakaitsejõudude juht kinnitas hiljuti, et politseinikud meditsiinilisi dokumente kontrollima ei hakka.

„Politseinike roll vaktsineerimispasside osas ei saa olema restoranidest, kohvikutest ja pubidest läbi jalutamine, et kontrollida, kas inimesed on ikka kahekordselt vaktsineeritud,” ütles Mick Fuller.

Politseile tuleks teada anda inimestest, kes keelduvad poodidesse, restoranidesse või mujale sisenedes oma vaktsineeritust tõestamast.

Me seisame silmitsi kahetasandilise ühiskonnaga, kus vaktsineerimata inimesi mitte ainult ei diskrimineerita jultunult, vaid nad pannakse reaalselt luku taha, kui nad üritavad osaleda põhilises kaubandus- või elutegevuses.

Nagu varasemalt on märgitud, hirmutatakse kodukülastustega inimesi, keda Austraalia politsei juba üksnes kahtlustab COVID-i türannia vastastel meeleavaldustel osaleda plaanimises.

Seotud lood

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.