Majandus & Raha

Rohepööre võtab tuure üles – veiselihast saab peagi luksuskaup

Euroopa juhtiva lihatöötlemise ettevõtte ülemus lausus, et veiselihast saab peagi šampanjalaadne luksuskaup veiseliha kasvatamise mõju tõttu planeedi kliimale.

“Veiseliha ei ole just eriti kliimasõbralik,” tõdes Taani toidutootmiskontserni Danish Crown juht Jais Valeur usutluses Taani ajalehele Berlingske. “Tulevikus on veiseliha peen luksuskaup, mida saame endale lubada vaid erisündmuste puhul, nentis Valeur.

Valeuri sõnul on sealiha oluliselt kliimasõbralikum valgu allikas. Danish Crown on üks Euroopa suurimaid sealiha tootjaid, kuigi see on tegev ka veiseliha sektoris.

Tulevikus on veiseliha peen luksuskaup, mida saame endale lubada vaid erisündmuste puhul.

Lihatootjad on sattumas kasvava surve alla langetada nende tegevuse poolt genereeritud kasvuhoonegaaside taset. Ühe hiljutise uuringu kohaselt moodustavad loomsete toodete tootjad kõikidest toidutööstuse poolt tekitatud kasvuhoonegaasidest 57%. Lihakarja poolt toodetud metaangaasi minimeerimine on lihatootjatele saanud üheks kõige kriitilisema tähtsusega ülesandeks.

Danish Crown on seotud kohtuasjaga, milles kolm Taani mittetulundusühingut on hagenud suurettevõtte seoses selle väidetavalt oma ökoloogilise jalajälje kohta eksitava info esitamisega turunduskampaanias kasutatud loosungi tõttu, milles öeldi, et sealiha tootmine on “kliimasõbralikum, kui me arvame”. Danish Crown ütles, et ei eksita tarbijaid.

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.