Majandus & Raha

Peking möödus New Yorgist maailma miljardäride pealinnana

Peking möödus New Yorgist maailma miljardäride pealinnana

New York ei ole enam maailma miljardäride pealinn. Esmakordselt seitsme aasta jooksul kaotas USA finantskeskus miljardäriderohkeima linna tiitli Pekingile, mis lisas oma elanike hulka 33 uut miljardäri, möödudes kokku 100 miljardäriga napilt New Yorgist, kus üheksa nulliga lõppeva varanduse omanikke on kokku 99.

Esmakordselt seitsme aasta jooksul kaotas USA finantskeskus miljardäriderohkeima linna tiitli Pekingile.

Andmed pärinevad majandusajakirja Forbes 2021. aasta iga-aastasest nimistust. Forbesi andmetel elab maailmas 2755 miljardäri. Üks neljandik maailma miljardäridest elab kõigest 10 linnas, kümnendik aga vaid neljas Hiina metropolis – Pekingis, Shanghais, Shenzhenis ja Hangzhous. Maailma kolmas suurima miljardäride kontsentratsiooniga linn on Hong Kong, mis on formaalselt administratiivselt autonoomne, ent faktiliselt samuti Hiina linnade hulka kuuluv metropol.

Kuigi New Yorgis elab nüüdseks vähem miljardäre kui Pekingis, ületab nende summeeritud varandus, mis küündib 560 miljardi dollarini, endiselt Pekingi rikkaimate oma, kelle rikkust hinnati 484 miljardi USA dollari vääriliseks. Pekingi rikkaim elanik on IT ärimees, kurikuulsa Tik-Toki videojagamise rakenduse arendaja Zhang Yiming, samas kui New Yorgis kuulub see tiitel meediamagnaat Michael Bloombergile.

Maailma linnad, kus elab aastal 2021 kõige enam miljardäre (koos miljardäride arvuga)
Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.