fbpx
Majandus & Raha

Kui palju varandust on vaja, et kuuluda erinevates riikides 1% rikkaimate hulka?

Kinnisvarakonsultatsioonifirma Knight Frank näitas oma hiljutises aruandes detailselt, kui palju raha peab inimesel olema, et teda saaks lugeda 1% jõukaimate isikute hulka kuuluvaks. Tulemused erinesid riigiti olulisel määral.

Hoolimata Hiina kiiretest edusammudest mitmes majandusvaldkonnas juhtpositsiooni haaramisel ning oma majanduses kõrgemat väärtust loovate tööstusharude rolli tugevdamisel oli 2023. aastal vaatluse alla võetud riikidest just Hiinas 1% rikkaimate inimeste hulka kuulumiseks vaja kõige vähem raha. Nimelt kuulusid Hiinas ülemise 1% hulka kõik isikud, kelle vara väärtus algas veidi vähem kui 1,1 miljonist USA dollarist. Veel 2020. aastal oleks 850 000 dollarit peetud piisavaks, et kuuluda Hiinas ülemise 1 protsendi hulka.

Kui Hiinas oli 2020. aastal 1% rikkaimate kodanike hulka kuulumiseks vaja 850 000 dollarini ulatuvat varandust, piisas Indias selleks vaid 60 000 dollarist. Antud näitaja ei tähenda siiski, et India on jõukuse jaotamisel egalitaarsemaks muutunud.

Kui Hiinas oli 2020. aastal 1% rikkaimate kodanike hulka kuulumiseks vaja 850 000 dollarini ulatuvat varandust, piisas Indias selleks vaid 60 000 dollarist.

Siinkohal tasub märkimist, et jõukuse jaotuses ka 1% piires valitseb tipp-protsendi ülemise ja alumise osa vahel kuristik – äärmuslik rikkus on Indias kogunenud 0,1% kätte. Hiljutises India varandusliku ebavõrdsuse aruandes on välja toodud, et kui India ülemine 1 protsent teenis maksueelselt ligikaudu 40 protsenti kogu riigi sissetulekust, siis sellest ligi 30 protsenti jõudis 0,1 protsendi taskusse.

Vaatamata sellele, et India jõukaim 1% on rahvusvaheliselt vähem tuntud, on nad oma riigi ülejäänud elanikega võrreldes siiski oluliselt jõukamad kui nende kolleegid Ameerika Ühendriikides või Euroopas. Credit Suisse leidis, et 2022. aastal kuulus India 1 protsendile umbes 40 protsenti kogu riigi jõukusest, võrreldes näiteks 34 protsendiga Ameerika Ühendriikides, 36 protsendiga Rootsis ja 31 protsendiga Hiinas.

2022. aastal kuulus India 1 protsendile umbes 40 protsenti kogu riigi jõukusest, võrreldes näiteks 34 protsendiga Ameerika Ühendriikides, 36 protsendiga Rootsis ja 31 protsendiga Hiinas.

Nagu statistikaportaali Statista analüütiku Katharina Buchholzi koostatud graafikust nähtub, on kõrgema jõukuse tasemega riikides vaja 1% hulka kuulumiseks oluliselt rohkem raha kui Aasia tõusvates majandushiidudes. Jõukate paradiisina tuntud Šveitsis peaks rikkaima 1% hulka kuulumiseks teie varandus küündima 8,5 miljoni dollarini.

Pisikeses ja ultra eksklusiivses Monacos seevastu peaks teie netovara 1% klubiga liitumiseks olema kaheksakohaline, kuna Euroopa mikroriigi 1 protsendi klubiga liitumine eeldab vähemalt 12,9 miljoni dollarilist varandust. Ameerika Ühendriikides piisas eelmisel aastal 1% hulka pääsemiseks 5,8 miljonist dollarist.

2023. aastal jõukaima 1% hulka kuulumiseks vajaliku varanduse suurus USA dollarites riikide kaupa. Andmete allikas: Statista

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.