fbpx
Majandus & Raha

Audi teeb bensiiniautodega 2026 lõpparve

Foto: Audi

Saksa autotootja Audi andis teada, et lõpetab uute bensiinimootoriga autode arendustöö 2026. aastaks, keskendudes tulevikus vaid elektriajamiga masinate tootmisele. Audi on üks paljudest autotootjatest, mis on hiljuti andnud teada sisepõlemismootoriga sõiduvahendite tootmise kiirkorras lõpetamisest.

Alates 2026. aastast keskendub Audi täielikult akudel töötavate autode väljatöötamisele. Enne 2026 arendatud sisepõlemismootoriga autod on tootmises kuni 2032. aastani, mil viimane Audi logo kandev bensiini- või diiselmootoriga auto lahkub tootmisliinilt.

Vastavasisulise teadaande tegi avalikuks Inglostadis 17. juunil toimunud koosolekul Audi juhatuse esimees Markus Duesmann.

Lisaks kõikide bensiini- ja diiselmootoriga autode tootmise lõpetamisele 2032. aastal, lõpetab Audi ka hübriidajamiga masinate tootmise, saades alates 2032. aastast täielikult elektriautode tootmisele keskendunud ettevõtteks.

Esimesed mudelid, mis kaotavad bensiinimootorid täielikult, on A3 ning A4 seeria sedaanid ja luukpärad. Nendele järgnevad suuremad mudelid A5 ja A6 ning kõige viimasena Audi esindusmaastur Q8, mille sisepõlemismootorite tootmine seisatakse 2032. aastal.

Audi on liikunud täielikult elektriautode tootmise suunas tempokamalt kui igipõlised rivaalid BMW ja Mercedes-Benz. BMW on märkinud vaid, et aastal 2030 on ennustuste kohaselt pooled müüdud autodest elektriajamiga, samas kui Mercedes on lubanud üksnes kiirendada oma üleminekut elektriajamiga autode tootmisele.

Lisaks kõikide bensiini- ja diiselmootoriga autode tootmise lõpetamisele 2032. aastal, lõpetab Audi ka hübriidajamiga masinate tootmise, saades alates 2032. aastast täielikult elektriautode tootmisele keskendunud ettevõtteks.

Seoses seadusandliku raamistiku üha kiirenevas tempos rangemaks muutumisega on enamus maailma autotootjaid sunnitud kiirendama üleminekut elektriautode tootmisele, millele pannakse süsinikdioksiidi jalajälje vähendamises suured lootused (hiljuti avaldatud uurimus heitis tänapäeva elektriautode süsihappegaasi minimeerimise kasutegurile siiski kahtlusi – lähemalt saab vastavast uurimusest lugeda SIIT).

Veebruaris andis USA autotootja Ford teada, et 2030. aastaks müüb see Euroopa turul vaid 100% elektriajamiga autosid, samas kui luksusbränd Jaguar plaanib üleminekut eranditult elektriautodele juba 2025. aastaks.  Ka Volvo on andnud teada üleminekust 100% elektriautodele 2030. aastaks, samuti Briti luksusmark Bentley, mille kogu tootesortiment lõpetab sisepõlemismootorite kasutamise 2030. a alguseks.

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.