Maailmakuulus psühholoog ja kultuurikriitik Jordan Peterson selgitas hiljuti antud intervjuus, kuidas rohepöörde tagajärjeks saab olema elanikkonna materiaalse elukvaliteedi 85%-line langus, mis on vajalik, et ökofanaatikud saaksid oma “netonulli” agenda inimkonnale peale suruda.
Jordan Peterson selgitas oma arusaamist rohepöörde eesmärkidest ning tagajärgedest järgnevalt:
“Globalistlik C40 suurlinna rohepöörde agenda taotleb sõna otseses mõttes elukorraldust, mis näeb ette maksimaalselt kolme riideeseme soetamist ühe inimese kohta aastas, 95% autoomanikelt nende isiklike sõiduvahendite rekvireerimist ning maksimaalselt ühte lühikest lennureisi inimese kohta iga kolme aasta tagant. Ning kuigi see ei ole avalikult välja lausutud, on selge, et rohepöörajad näevad ette umbes 85%-list langust Lääne inimeste elustandardis.
Sellised kalkulatsioonid keerlevad globalistidest utopistide peades, kelle unistuseks on roheline planeet iseendi tarbeks, mille sünd saab olema paraku verine, kuna tegemist on fanaatikutega, kes on valmis silmagi pilgutamata ohverdama oma utoopia ellu viimiseks inimkonna vaesema osa.
Adrian Bachmanni kommentaar:
“Rohepöörde” nime kandev radikaalne ühiskondliku ümberkujundamise programm tõotab lähitulevikus tundmatuseni muuta programmiga kaasa minevate riikide elukorraldust. Kõikehõlmavat energeetilist ja tööstuslikku transformatsiooni läbi tegevates Lääneriikides on esmakordselt sadade aastate jooksul oodata enamiku inimeste elukvaliteedi märkimisväärset langust. Tänase seisuga õigusaktide ja poliitiliste deklaratsioonide tasandil eksisteeriv visioon on ühemõtteline. Varemalt praktiliselt kõikide jõukate riikide elanikele kättesaadavate aineliste hüvede tarbimise võimalus saab lähitulevikus taas kord taskukohaseks üksnes ühiskonna jõukaimale kihile.
Suur liikumisvabadus tsentraalvõrku ühendamata isikliku transpordivahendiga, võimalus reisida kaugetele maadele puhkama, süüa liha ning muud ainelised hüved, mis inimeste elule kui mitte ammendavat mõtet, siis rõõmu ja valikuvabadust kinkisid, on mõeldud 21. sajandil saama taas kord privilegeeritute pärusmaaks nagu 20. sajandi alguses.
Seda kõike juhul kui “tegutsege minu sõnade, mitte minu tegude järgi” maksiimist lähtuv Euroopa ja Ameerika eliit rohepöördevastases mässus oma siseriiklikku poliitilist kapitali ei kaota või geostrateegilises mõõduvõtus rohepöörde üle naervatele Hiinale ja Venemaale sajandi keskpaigaks lootusetult alla ei jää.
Esimene kaigas rohepöörde rattasse siiski tõenäoliselt ei lenda, kuna absoluutne enamus elanikkonnast ei suuda poliitökonoomilisi protsesse mõista ega aduda, kes, kuidas ja mis eesmärkidel nende üle valitseb. Lihtsalt levib üldine tõdemus, et elu läheb aina kehvemaks, aga põhjusi ja põhjustajaid ei suudeta tuvastada.
Teine takistus on märksa tõenäolisem, kuna juhul kui Lääs rohehullusega samal kursil jätkab, minetatakse militaarne võimekus Venemaa ja Hiinaga võrrelduna paarikümne aastaga.
Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!
Adrian Bachmann on Makroskoobi temaatilise kontsepti väljatöötaja ja portaali peatoimetaja. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna, õppinud EBS-i magistriõppes ärijuhtimist ning töötanud 10 aastat luureanalüütikuna Välisluureametis ja NATO peakorteris. Seejärel 4 aastat peaanalüütikuna investeerimiskulla valdkonnas. Tema missiooniks on majanduslike, poliitiliste ja julgeolekualaste protsesside ning nende omavaheliste seoste mõistetavaks tegemine nii globaalsel, regionaalsel kui ka riiklikul tasandil. Kes soovib aidata Adrianil seda kutsumust jätkata, saab seda teha läbi annetuse pangalingiga:
Esifoto: Gary A Corcoran Arts/Shutterstock.com