Maailmavõim & Geopoliitika

Venemaal sündis 2023 rekordiliselt vähe lapsi

Venemaa riikliku statistikaameti Rosstat andmetel vähenes sündide arv Vene Föderatsioonis 2023. aasta esimese kuue kuu jooksul aasta võrdluses kolm protsenti ning sündide langus kiireneb.

2023. aasta juunis sündis Venemaal 6,7 protsenti vähem lapsi kui aasta varem samal kuul.
Kahanemine toimus 90 protsendis Vene Föderatsiooni föderaalsetest subjektidest, kusjuures paljudes ulatus languskõver kahekohalise protsendini.

Magadani regioonis vähenes sündide arv 33,6 protsenti, Novgorodis 29,5 protsenti ja veel üheksas föderaalses subjektis rohkem kui kümme protsenti, selgub Rosstati viimasest andmekogumikust.

Venemaa riiklik statistikaagentuur teatas ka seda, et Venemaa suremusnäitajad on samuti vähenenud, langedes möödunud aastaga võrreldes 12,9 protsenti. Kuid suremuse langus ei olnud piisav, et hoida ära Vene rahvaarvu absoluutnäitaja langust, kuna 2023. aasta esimese kuue kuu jooksul sündis iga kolme surnud venemaalase asemele vaid kaks vastsündinut.

Sõltumatu demograafi Aleksei Rakša sõnul olid 2023. aasta juuni sündimusnäitajad Venemaa valitsuse statistika ajaloos rekordiliselt madalad, olles umbes samasugused kui 1999. aasta kriisiaastal, 1943. aasta sõja-aastal ning 19. sajandi alguse perioodil.

Sõltumatu demograafi Aleksei Rakša sõnul olid 2023. aasta juuni sündimusnäitajad Venemaa valitsuse statistika ajaloos rekordiliselt madalad, olles umbes samasugused kui 1999. aasta kriisiaastal, 1943. aasta sõja-aastal ning 19. sajandi alguse perioodil.

Rakša nendib, et tänavune radikaalne langus peegeldab nii 300 000 noore mehe ja potentsiaalse isa mobiliseerimist teenistusse Ukrainas kui ka veel mitusadat tuhandet, kes on emigreerunud, et vältida armeesse värbamist. Demograafi arvates võib nende kahe protsessi arvele kirjutada juba 5 protsenti Vene sündimuse langusest.

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.