Majandus & Raha

Venemaa taastab Ukraina droonidega kahjustada saanud rafineerimisvõimsust

Charles Kennedy

Venemaa on taastanud tegevuse mõnedes naftarafineerimisjaamades. Sellega on Venemaa Ukraina droonide tabamuste tõttu kaotatud tootmisvõimsuse osakaal langenud umbes 10%-ni, võrreldes 14%-ga märtsi lõpus, näitasid Reutersi arvutused, mis tehti aprilli keskel.

Viimastel kuudel on Ukraina tugevdanud rünnakuid Venemaa naftarafineerimistehastele, mis on vähendanud Venemaa rafineerimisvõimsust ja mis väidetavalt paneb Valget Maja muretsema rahvusvaheliste naftahindade tõusu pärast.

Ameerika Ühendriigid on korduvalt kutsunud Ukrainat üles lõpetama droonirünnakuid Venemaa naftarafineerimistehaste vastu, sest Washington kardab, et rünnakud võivad põhjustada Venemaa vastumeetmeid ja tõsta nafta maailmaturuhindu, teatas Financial Times, viidates vestlustega tuttavatele allikatele.

Viimane, Venemaa suuruselt kolmandat rafineerimisjaama, ettevõttele Tatneft kuuluvat Taneco rafineerimistehast Tatarstani tööstuslikus piirkonnas Moskvast kagus rohkem kui 800 miili kaugusel rindejoonest tabanud Ukraina rünnak oli 2. aprillil.

Seejärel väitsid Vene võimud aprilli alguses, et suudavad kõik kahjustatud üksused kahe kuu jooksul parandada. Vene energeetikaminister Nikolai Šulginov ütles, et kõik riigi kahjustatud rafineerimistehased käivitatakse uuesti juuni alguseks.

„Rafineerimistehastes käib remonditöö. Plaanime pärast remonti aprillis-mais, võimaluse korral enne juuni algust, taas käivitada mitmed rafineerimistehased,“ tsiteeris Vene uudisteagentuur Interfax Šulginovit. „Kõik kahjustatud rajatised võetakse uuesti kasutusele,“ lisas minister.

Reutersi hinnangul oli Venemaa droonirünnakute tõttu aprilli keskpaiga seisuga kaotanud rafineerimisvõimsust 660 000 barrelit päevas (bpd), võrreldes 907 000 barreliga päevas märtsi lõpus.

Siiski suurendasid hooldustööd ja muud katkestused Venemaa rafineerimistehastes Reutersi andmetel aprillis märtsiga võrreldes tegelikult riigi rafineerimisvõimsuse mitteaktiivset osa.

Naftarafineerimistehaseid valmistatakse ette tulevaste rünnakute puhuks. Venemaa naftakompanii Bašneft, mis on osa riigi kontrolli alla kuuluvast hiiglaslikust Rosneftist, on paigaldamas oma rafineerimistehastele metallvõrke, et kaitsta neid Ukraina droonirünnakute eest, ütles Baškortostani Vabariigi riigipea Radõ Habirov.

“Me ei piirdu vaid sellega. Seal on mitu lahendust, millest ma veel ei räägi. Need on salastatud. Aga uskuge mind, me oleme selle pärast väga mures,” tsiteeris uudisteagentuur Bašinform Habirovit.

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Allikad: siin ja siin

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Esifoto: Maksim Safaniuk/Shutterstock.com

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.