Venemaa on teinud jõupingutusi turismisektori elavdamiseks ning pärast Ukrainasse tungimist ära langenud Euroopa riikidele ja USA-le asenduse leidmiseks venelaste reisisihtkohana.
Mitmed Pärsia lahe riigid valmistuvad lubama Venemaa kodanikele viisavaba sisenemist, teatas Venemaa majandusminister Maksim Rešetnikov Moskvas toimunud turismifoorumil “Travel!”. Rešetnikovi sõnul on läbirääkimised Venemaa kodanike viisavabaks reisimiseks Saudi Araabiasse, Bahreini, Kuveiti ja Omaani lõppjärgus ning käivad ka Malaisia ja Myanmariga Kagu-Aasias. Grupiviisad on sisse seatud tänaseks Hiina ja Iraaniga ning sarnast süsteemi püütakse luua ka Indiaga.
Venemaa valitsus on seadnud eesmärgiks suurendada turismi osakaalu riigi SKP-st 2023. aasta 2,8 protsendilt 5%-ni aastaks 2030. Möödunud aasta augustis käivitas Venemaa e-viisasüsteemi ning on pärast seda koos juba varem kehtinud viisavabaduslepingutega vastu võtnud 400 000 välisturisti. “Mõistagi lihtsustame viisaprotsessi veelgi ja kaalume kulude vähendamist,” sõnas Rešetnikov.
Majandusminister kutsus Saudi Araabia finantsasutusi üles koostööle, loomaks Venemaad külastavate välisturistide jaoks maksekaarti. Turistikaarti saaks külastajad taotleda juba oma kodumaal, kanda raha sellele üle ja kasutada Venemaal viibides ostude tegemiseks ning lahkudes kantaks järelejäänud saldo tagasi nende kontole.
Käesoleva aasta alguses sõlmis Saudi Araabia turismiamet partnerluslepingu Venemaa veebipõhise reisibürooga Yandex Travel, et saada osa Venemaalt välja reisivate turistide turust. Selle koostöö eesmärk on positsioneerida Saudi Araabia tavaliselt Türgit ja Küprost külastavate venelaste silmis peamise vabaajareisi sihtkohana. Hiljuti mitte-religioosset turismi reklaamima hakanud ja oma vaenuliku kuvandi maharaputamiseks turismiinfrastruktuuri miljardeid dollareid investeerinud Saudi Araabia Kuningriik ongi viimastel kuudel täheldanud Venemaalt pärit külastajate arvu hüppelist kasvu oma populaarsetes Punase mere sihtkohtades, sh Jiddah ja Yanbu.
Ka Iraan on püüdnud oma ajaloolisi vaatamisväärsusi Vene turistidele tutvustada, kuid on pidanud võitlema rangetest islami rõivastusreeglitest ja alkoholivaba riigi staatusest tulenevate raskustega reisijate ligimeelitamisel. Sarnase probleemiga seisavad venelased silmitsi Saudi Araabias, kuid mitte Bahreinis, mis lubab teatud kohtades alkoholi tarbida. Takistustele vaatamata on venelaste huvi Iraani külastamise vastu 2024. aastal seni siiski tõusnud, jaanuaris-veebruaris kasvasid broneeringud võrreldes eelmise aastaga 30%.
Yandex Travel, ülemaailmselt tuntud Yandexi kaubamärgi haru, on aga pärast Lääne konkurentide, sh Booking.com, Skyscanner ja TripAdvisor, Venemaalt lahkumist kiiresti kasvanud, selle väärtus on praegu hinnanguliselt ligi 8 miljardit dollarit ning ettevõte tegutseb digitaalselt rohkem kui 30 riigis.
Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!
Aita Makroskoobil edasi ilmuda
Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.
Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:
ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop
KONTO NUMBER: EE687700771007683571
SELGITUS: Makroskoobi annetus
Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.
Aitäh!