fbpx
Majandus & Raha

Venemaa keskpanga juht: krüptoraha on kõige ohtlikum investeering

Venemaa keskpanga juht: krüptoraha on kõige ohtlikum investeering
Venemaa keskpank on krüptorahade suhtes võtnud karmi hoiaku

Hoolimata kriitikast, mis on Venemaa keskpanka tabanud seoses digitaalse vara reguleerimisega, on panga juht säilitanud oma karmi hoiaku bitcoin’i suhtes. Seda hoolimata kasvavast hirmust, et Venemaa võib keskpanga jäiga poliitika tõttu jääda digitaalse vara turult üha enam kõrvale.

21. juunil Komsomolskaja Pravdale antud intervjuus kordas Vene Föderatsiooni Keskpanga juht Elvira Nabiullina panga suhtumist krüptorahasse, väites, et krüptoraha on üks ohtlikumaid investeerimisvõimalusi, mis praegusel ajal eksisteerib.

Nabiullina mainis krüptoraha kõrge riskitasemega investeeringute kontekstis, mille hulka arvas ka välisvaluutaturud. „Valuutaturul on palju lihtsam kaotada kui võita,“ ütles Nabiullina, väites, et ,,spekulatiivsed krüptovarad“ on klassikalistest forex (s.t valuuta) turgudest veelgi riskantsemad.

Vene keskpanga juht ütles, et krüptoraha turud on äärmiselt volatiilsed ning ,,kaotused võivad olla tohutud“. Lisaks rõhutas Nabulina, et Venemaa keskpank ei soovita avalikkusele krüptorahasse investeerimist:

,,Keskpank ei paku üldjuhul investeerimisnõustamist, kuid antud juhul me tõepoolest ei soovita seda.“

Nabiullina on varasemalt öelnud, et krüptorahad nagu bitcoin on ,,võlts raha“ ning nendega ei tohiks Venemaal arveldada. Aastal 2017 nimetas ta krüptoraha üle maailma kasvavat populaarsust ,,kullapalavikuks“.

Vene keskpanga juht ütles, et krüptoraha turud on äärmiselt volatiilsed ning ,,kaotused võivad olla tohutud“. Lisaks rõhutas Nabulina, et Venemaa keskpank ei soovita avalikkusele krüptorahasse investeerimist.

Hoolimata skeptitsismist krüptoraha suhtes, on Nabiullina digi-rubla e Venemaa keskpanga digiraha projekti osas optimistlikult meelestatud. Eelmisel aastal ütles ta, et digitaalne rubla aitaks ettevõtteid finantsvahendajate kui vahelüli ära jätmisega.

Venemaa keskpanka on tabanud üha rohkem kriitikat seoses selle tõrjuva suhtumisega krüptorahasse. Üks Riigiduuma liige on keskpanka krüptorahade valdkonnaga seoses nimetanud lühinägelikuks ning eelmisel nädalal liitus kriitikutega suurtööstur Oleg Deripaska, kes peab keskpanga kõhklusi uue varaliigi suhtes põhjendamatuks.

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.