Maailmavõim & Geopoliitika

Vene välisminister: „Ühendriigid on oma poliitilise korrektsusega mõistuse kaotanud. ÜRO ei peaks sellega kaasa minema.“

Foto: Anna Amelina, russiancouncil.ru

Hiljuti antud intervjuus märkis Vene välisminister Sergei Lavrov Ühendriikide ja Venemaa halvenevate suhete taustal, et USA poolt maailmas edendatud poliitiline korrektsus on ületanud absurdi piirid ning ei lõppe inimkonnale hästi.

„Näeme seda trendi ka Hollywoodis, mis on jõudnud punkti, kus kõik lood peavad peegeldama tänapäevase ühiskonna eripalgelisust, mis kujutab nüüdseks sisuliselt tsensuuri erivormi. See ideoloogiline tsensuur lämmatab autentset kunstilist väljendust ning surub seda tehislike nõuete ja piirangute raamidesse. [—] Ma nägin mustanahalisi, kes etendasid rolle Shakespeare’i komöödiates. Ootan huviga aega, mil näeme esmakordselt valget Othellot. Oleme ületanud absurdi piirid ning absurd ei lõppe enamasti kunagi hästi,” märkis Lavrov.

Lavrovi kommentaarid olid mõeldud peegeldama USA kultuuri enesetõlgenduse muutumist ajas.

„See on arusaadav, et me kõik soovime saavutada võitu rassismi üle – olime ise millalgi võrdse kohtlemise eest võitluse eesrindel. Kuid tänapäeval oleme jõudnud teise äärmusesse, mis väljendub muuhulgas Black Lives Matter laadsetes massimäratsemistes, mis kujutab endast sisuliselt valimatut vägivalda valgenahaliste ameeriklaste suhtes.”

Oleme ületanud absurdi piirid ning absurd ei lõppe enamasti kunagi hästi,” märkis Lavrov.

Lavrovi hinnangul on USA käsutuses „kolossaalsed ressursid“, et levitada poliitilise korrektsuse kultuurilisi dogmasid üle maailma. Lavrov oli hiljuti huvitatud ÜRO peasekretäri Antonio Guterres’i poolt Ühendatud Rahvaste Organisatsiooni üldassambleele peetud kõne terviktekstist, et saada aru, mida peasekretär pidas silmas, kui juhtis tähelepanu „valge ülemvõimu“ ilmingutele maailmas 2020. aastal.

„Juhul kui tegemist on peasekretäri taotlusega vastata viimastele trendidele, siis see on kahetsusväärne – ÜRO on maailma rahvaste organisatsioon, mitte Ameerika kultuuriliste kontseptide levitamise platvorm,” tõreles Lavrov maailma riikide peamise foorumi suundumuste üle.  

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.