fbpx
Maailmavõim & Geopoliitika

Vene palgaarmee juht: Donbassi täielik vallutamine võtab veel 2 aastat 

Veebruaris 2023 antud intervjuus tunnistas Vene kurikuulsa eraarmee Wagner Grupi juht Jevgeni Prigožin, et Venemaal võib kuluda Ida-Ukraina alade täielikuks vallutamiseks kaks aastat.  

Prigožini ülestunnistus on jäädvustatud Vene militaarblogija Semjon Pegovi poolt avaldatud videos. “Minu hinnangul oleks meil vaja Donetski ja Luganski rahvavabariigid lukku panna – see oleks kõigile esialgu rahuldav lahendus aga selle saavutamine võib võtta poolteist kuni kaks aastat,” väitis “Putini kokana” tuntud Prigožin.  

Donetski ja Luganski regioonid annekteeriti koos Hersoni ja Zaporožje regioonidega Venemaa poolt 2022. aasta septembris, ent territooriumid ei ole endiselt tervenisti Vene vägede kontrolli all.  

“Juhul kui me tahame jõuda Dneprini, siis see võtab meil umbes kolm aastat” jätkas Prigožin teoretiseerimist. Kuigi Prigožin ei ole Vene relvajõudude ametlikuks kõneisikuks, peegeldavad tema sõnavõtud Vene sõjalise juhtkonna mõtlemist (või moonutavad seda taotluslikult väärsignaalide andmise eesmärgil).  

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.