Venemaa toornafta toodang jäi 2025. aastal eelmise aastaga võrreldes muutumatuks, ulatudes ligikaudu 516 miljoni tonnini, teatas Vene Föderatsiooni asepeaminister Aleksandr Novak, lisades, et 2026. aastal peaks riigi naftatoodang tõusma 525 miljoni tonnini.
2025. aasta kogutoodang on võrdne umbes 10,36 miljoni barreliga päevas, mis tõuseb 2036. aastaks 10,54 miljoni barrelini päevas, arvestades ümberarvestusmäära 7,33 barrelit tonni kohta. 2026. aasta kasv saab olema umbes 2% võrreldes 2025. aastaga ja seda taotletakse „vastavalt riigi sotsiaalmajandusliku arengu prognoosile”, märkis Novak.
Järgmise viie aasta jooksul võib toornafta tootmine Venemaal tõusta 540 miljoni tonnini aastas, ütles riigi asepeaminister, märkides samas, et tootmismahtude planeeritud tõstmine nõuab sektorisse uusi investeeringuid.
„Me liigume järgnevalt raskesti kättesaadavate varude suunas, peamiselt Arktika mandril. Nende ammutamine nõuab aga lisakulusid ja asjakohaseid investeeringuid. Seetõttu jätkame oma jõupingutusi, sealhulgas tingimuste loomist ja ettevalmistamist, et suurendada investeeringute sissevoolu energeetikasektorisse,” väitis Novak.
Kommenteerides globaalse naftaturu arenguid, sõnas Novak, et nafta pakkumine ja nõudlus on tasakaalus, korrates sedasi Venemaa OPEC-i partnerite seisukohta, mis erineb oluliselt Rahvusvahelise Energiaagentuuri turuhinnangutest, mille kohaselt eksisteerib maailmas jätkuvalt nafta suur ülepakkumine, millele nõudlus ei jõua kuidagi järele.
Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!
Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.
Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole.
Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.
Aitäh!