Maailmavõim & Geopoliitika

Vene naftaeksport kasvas 2021-2023 7% võrra

Vene Föderatsiooni esimene asepeaminister Andrei Belousov väitis, et Venemaa naftaeksport tõusis 2023. aastal viimase sõjaeelse (2021.) aastaga võrrelduna 7% võrra.

Belousov esitas oma väite 21. detsembril tehtud pöördumises, milles kinnitas, et Venemaa 2023. aasta naftaeksport jõudis 250 miljoni tonnini.

“Eelmisel aastal meie ette asetatud kõige pakilisemad probleemid on tänaseks suuresti lahendatud ning maksesüsteemide, veoste kindlustuse ja tankeraluste kitsaskohad ei morjenda meid enam kuigivõrd,” lausus Belousov.

Möödunud aastal pingutas Venemaa selle nimel, et koguda kokku nn “varilaevastik” tankereid, mis võimaldab Vene energiakandjate rahvusvahelist eksporti peamiselt Aasia turgudele. USA rahandusministeerium on üritanud pärast Vene naftale “hinnalae” kehtestamist Lääneriikide poolt selle eksporti kontrollida, luues registri laevadest, mida kahtlustatakse meetmetest mööda hiilimisele kaasa aitamises.

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.