Maailmavõim & Geopoliitika

Vene dessant- ja raketilaevad seilavad hetkel gruppidena Musta mere suunas

Vene põhjalaevastiku raketiristleja Marssal Ustinov

Kõik, kes ei ole ikka veel veendunud, et hetkel on käimas seninägematu Vene militaarjõudude koondamine Ukraina ümber, peaksid avama oma silmad teatud kõnekatele tõsiasjadele. 

Venemaa sõjaväe kinnitusel on Balti ja Põhjamere laevastike kuuest alusest koosnev dessantlaevade flotill, mis regulaarselt baseerub Süürias Tartuse sadamas, suundumas parajasti Musta mere poole.

Balti ja Põhjamere laevastike kuus suurt dessantlaeva on teel Vahemerelt Musta mere suunas, et võtta väidetavasti osa seal aset leidvatest õppustest, nagu lausus Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu.

Venemaa kõikide laevastike lahingkoosseisudesse kuuluvast 21 dessantlaevast on hetkel 13 kogunemas Mustale merele.

Vene Põhjalaevastik kinnitas oma 7. veebruari pressiteates, et sõjalaevade eskaader, kuhu kuulub ka suur raketiristleja “Marssal Ustinov”, fregatt “Admiral Kasatonov” ning hävitaja “Viitseadmiral Kulakov” sisenesid Gibraltari väina kaudu Vahemerele.

Veebruari alguses teatati, et Vene Föderatsiooni Vaikse ookeani laevastiku üksus on oma lipulaeva, raketiristleja “Varjag”, juhtimisel liikunud juba läbi Suessi kanali Vahemerele. Üksusesse kuulub ka hävitaja “Admiral Tributs” ja tankerlaev “Boriss Butoma”. Nende pikk teekond Vladivostokist sai alguse juba 2021. aasta detsembris.

Sõjalaevade eskaader, kuhu kuulub ka suur raketiristleja “Marssal Ustinov”, fregatt “Admiral Kasatonov” ning hävitaja “Viitseadmiral Kulakov” sisenesid Gibraltari väina kaudu Vahemerele.

Kokkuvõetult tähendab see seda, et Venemaa kõikide laevastike lahingkoosseisudesse kuuluvast 21 dessantlaevast on hetkel 13 kogunemas Mustale merele. Dessantlaevad seilasid täislastis, vedades pardal Balti ja Põhjamere laevastike merejalaväe brigaadide varustust. Brigaadide sõdurid transporditakse tõenäoliselt maad mööda ja lennukiga.

Suurte pealveelaevade koondamine ei ole Vene militaarjõu Ukraina suunal koondamise kõige kesksem komponent. Kaugel sellest. Kuid see on osaks, mille pretsedenditut ulatust on kõige keerulisem eitada. Kui mitte enamat, siis on tegemist vähemalt väga erakordse militaarjõu koondamisega.

Allikas

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.