Keskkond & Inimkond

USA suurima panga juht: Võtkem inimestelt kinnistud ära ja ehitagem päikesepaneele  

USA suurpanga JP Morgan juhatuse esimehe Jamie Dimoni hinnagul on kliimakriisi ära hoidmiseks vaja peagi astuda seni nähtust veelgi drakoonilisemaid samme ning asuda kaaluma inimestelt nende kinnisvara sundrekvireerimise võimalust, et tagada rohepöörde “netonulli” eesmärkide täitmine kiirendatud korras.  

Jamie Dimon on pangandushiiu JP Morgan kauaagne juht ning Ühendriikide demokraatide partei suurfinantseerija. Oma viimases pöördumises panga aktsionäridele kutsub Dimon ülesse astuma drastilisemaid samme, et rohepöörde agenda forsseeritud korras läbi suruda.  

“Me oleme jõudnud punkti, kus vajame seadusandliku raamistiku reformi, mis võimaldaks investeeringute tegemist (rohepöörde projektidesse) kiirendatud korras… ei ole välistatud, et valitsusel on tarvilik jõustada sundrekvireerimise institutsiooni, kuna hetkel eksisteeriv investeeringute tempo ei ole lihtsalt küllaldane selleks, et tagada piisavad investeeringud päikesepaneelide, tuulegeneraatorite ja elektrivõrgu uuendamise projektidesse,” väitis Dimon pöördumises aktsionäride üldkoosolekule.  

Vajame seadusandliku raamistiku reformi, mis võimaldaks investeeringute tegemist (rohepöörde projektidesse) kiirendatud korras… ei ole välistatud, et valitsusel on tarvilik jõustada sundrekvireerimise institutsiooni, kuna hetkel eksisteeriv investeeringute tempo ei ole lihtsalt küllaldane selleks, et tagada piisavad investeeringud päikesepaneelide, tuulegeneraatorite ja elektrivõrgu uuendamise projektidesse.

Jamie Dimon

USA kõige kauem ametis olnud suurpanga juhi suust kostunud üleskutse on tavatu ning selle sõnum resoneerub konfliktselt mitmetes USA osariikides, mis on asunud vastu võtma seadusi, mis kaitseks eraomandit föderaalvõimude meelevaldsete vara sundvõõrandamiste eest. Viimane osariik, mis vastavad seadused vastu võttis, oli Iowa.  

Härra Dimoni hinnangul on Ukraina sõda sundinud riike ja suurkorporatsioone mõtestama ümber energiajulgeoleku tagamise metoodikaid. Tema hinnangul on taskukohase ja varustuskindla energia tarnimine lahutamatult seotud “süsinikust vabanemise” ideoloogiaga ning riigid, valitsusvälised organisatsioonid ning korporatsioonid peavad asuma astuma samme, mis tagaksid süsinikuvaba energia tootmise, eemaldades kõik selle eesmärgi teel seisvad takistused (siinkohal peab Dimon ilmselgelt silmas populatsiooni vastumeelsust sundkorras rohepöörde poliitikate elluviimise suhtes).  

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.