Ühiskond & Kultuur

USA sõjaväeakadeemia loobus deviisist “Kohus, Au, Riik”

Ameerika Ühendriikide Sõjaväeakadeemia West Pointis on eemaldanud sõnad “Kohus, Au, Riik” oma missiooni deviisist. Muudatuse on kiitnud heaks USA asekaitseminister armee küsimustes Christine Wormuth ja armee staabiülem Randy George.

Sõjaväeakadeemia varasem missioonikirjeldus kõlas järgmiselt:
“Harida, treenida ja inspireerida kadettide korpuseid, et igast lõpetajast saaks tugeva karakteriga volitatud juht, kes on pühendunud väärtustele “Kohus, Au, Riik” ning kes on valmis silmapaistvaks professionaalseks karjääriks ning rahva teenimiseks Ameerika Ühendriikide armee ohvitserina.”

Uus versioon on aga selline:
“Üles ehitada, harida, treenida ja inspireerida kadettide korpuseid, et nad oleksid Armee Väärtustele pühendunud tugeva karakteriga volitatud juhid, kes on valmis eluaegseks silmapaistvaks professionaalsuseks ning armee ja rahva teenimiseks.”

Uudisteportaal Newsmax.com vahendab, et West Pointi ülemjuhataja kindralleitnant Steve Gilland ütles, et uus missioonikirjeldus, mille koostamiseks kulus poolteist aastat, “seob akadeemia armeega”.

“Meie vastutus toota juhte, kes võitlevad ja võidavad meie rahva sõdu, nõuab, et me hindaksime end regulaarselt,” kirjutas Gilland. “Seega vaatasime viimase pooleteise aasta jooksul koostöös West Pointi juhtide ja väliste sidusrühmadega üle oma visiooni, missiooni ja strateegia, et seda eesmärki teenida.”

Gilland märkis, et akadeemia missioon on muutunud kokku üheksa korda, kusjuures sõnad “Kohus, Au, Riik” lisati 1998. aastal. Sellegipoolest rõhutas ta, et “Kohus, Au, Riik on Ameerika Ühendriikide Sõjaväeakadeemia kultuuri alus ja jääb alati meie motoks […] see määratleb, kes me oleme institutsioonina ja West Pointi lõpetajatena.”

1989. aastal West Pointi lõpetanud Randy De Soto märgib ajakirjas The Western Journal, et uued kadetid pidid meelde jätma selle osa kindral Douglas MacArthuri 1962. aastal akadeemias peetud kõnest, milles toodi esile need kolm sõna:

“Kohus, Au, Riik: Need kolm pühitsetud sõna dikteerivad aukartuses, millised peaksite olema, millised võite olla, millised tahate olla. Need on teie koondumispunktid: kasvatada julgust, kui julgus näib olevat kadunud; taastada usku, kui usuks näib olevat vähe põhjust; luua lootust, kui lootus on teid hüljanud.”

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Esifoto: Alan Budman/Shutterstock.com

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.