AudioMaailmavõim & Geopoliitika

USA kindralstaabi ülem: Venemaa suudaks Kiievi vallutada 72 tunniga

Autor/allikas: Scanpix/Erik Romanenko/TASS

Veebruari alguses suletud uste taga USA rahvasaadikutele antud ettekandes lausus USA relvajõudude ühendatud kindralstaabi ülem kindral Mark Milley, et juhul kui Venemaa peaks otsustama oma vägedega Ukrainasse tungida, suudaks Moskva vallutada Kiievi 72 tunniga.  

Salajane briifing toimus 2. ja 3. veebruaril. Selle käigus arutatu lekitati välja USA uudistekanalile FOX News mitmete asjasse pühendatud osapoolte poolt.

Milley hinnangul läheks sõjaline aktsioon Venemaale maksma 4000 surnud sõdurit, samas kui Ukraina poole kaotused ulatuksid hinnanguliselt 15 000 meheni.

Mitmed USA esindajatekoja liikmed avaldasid nördimust, et Bideni administratsioon ei ole tarninud Ukrainasse piisavalt relvi nagu näiteks seniitraketikompleksid ja reaktiivsuurtükid.

Milley hinnangul läheks sõjaline aktsioon Venemaale maksma 4000 surnud sõdurit, samas kui Ukraina poole kaotused ulatuksid hinnanguliselt 15 000 meheni.

Bideni administratsiooni liikmed vastasid kriitikale, väites et suurtes kogustes relvastuse tarneid Ukrainasse annaks Venemaale ettekäände riiki sisse tungida. Ukraina on saanud sõjalist abi nii Ameerika Ühendriikide, Ühendkuningriigi kui ka Balti riikide käest. Tarnete koguväärtus küündib umbes 800 miljoni USA dollarini ning hõlmab endas Javelin tüüpi tankitõrjerakette ja Stinger tüüpi lähimaa õhutõrjekomplekse.

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.