fbpx
Maailmavõim & Geopoliitika

Ukrainast naasnud prantsuse ajakirjaniku sõnul „juhivad vägesid” ameeriklased

Foto: Ukraina presidendi pressibüroo

Vabatahtlike võitlejatega Ukrainasse läinud prantsuse ajakirjanik ütles pärast naasmist ringhäälingule CNews, et kohapeal juhivad vägesid ameeriklased.

Selle väite esitas Prantsusmaa vanima ajalehe “Le Figaro” rahvusvaheline vanemkorrespondent Georges Malbrunot.

Malbrunot ütles, et ta liitus prantsuse vabatahtlike võitlejatega, kellest kaks olid varem sõdinud ISIS-e vastu.

„Avastasin üllatusega, nagu ka nemad, et Ukraina sõjaväega ühinedes on vägesid juhtimas hoopis ameeriklased,” ütles Malbrunot.

“Nii Briti armee eriüksus SAS kui ka USA maaväe eriüksus Delta on sõja algusest alates Ukrainas kohapeal viibinud.”

Ta lisas, et nii tema kui vabatahtlikud „peaaegu arreteeriti” ameeriklaste poolt, kes kinnitasid, et just nemad juhivad vägesid. Ajakirjanik avaldas ühtlasi, et neid sunniti allkirjastama leping „kuni sõja lõpuni”.

„Kes juhivad vägesid? Ameeriklased. Ma nägin seda omaenda silmadega,” ütles Malbrunot, lisades: „Ma arvasin, et olen koos rahvusvaheliste brigaadidega, ent siis avastasin end silmitsi Pentagoniga.”

Malbrunot mainis ka seda, et USA varustab Ukrainat Switchblade tüüpi rakettidega (nn enesetapudroonidega), mida rõhutas ka Ameerika Ühendriikide kaitseminister Lloyd Austin sotsiaalmeedia postituses, mis paljastas, et Ukraina sõdureid õpetatakse Biloxis Mississippi osariigis neid rakette kasutama.

Kes juhivad vägesid?
Ameeriklased. Ma nägin seda omaenda silmadega.

Georges Malbrunot – “Le Figaro” ajakirjanik

Viidates Prantsuse luureallikatele, kirjutas Malbrunot Twitteris ka sellest, et „nii Briti armee eriüksus SAS kui ka USA maaväe eriüksus Delta on sõja algusest alates Ukrainas kohapeal viibinud”.

Venemaa on ilmselt teadlik „salajasest sõjast”, mida peavad Ukrainas välismaised komandod, mis on veebruarist alates kohapeal viibinud.

Nii Ameerika Ühendriigid kui Ühendkuningriik on avalikult kinnitanud, et ei kavatse oma vägesid kohapeale saata, kuid tuleb välja, et nii USA kui ka ÜK väed on sõja algusest alates Ukrainas kohal olnud.

„Küsitlused näitavad, et enne sõja puhkemist tahtis valdav enamus ameeriklastest, et meie valitsus sellesse ei sekkuks, aga meie juhid teavad paremini ning riskivad Ukraina marionett-režiimi kaitsmise nimel rõõmuga kolmanda maailmasõjaga,” kirjutab Chris Menahan.

Allikas

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.