AudioMaailmavõim & Geopoliitika

Ukraina on kaotanud 157 000 sõdurit Venemaa 18 480 vastu – Iisraeli luure

Türgi ajalehes Hurdesa Haber avaldatud artikkel kajastab, et Iisraeli luureteenistuse Mossad hinnangul on Ukraina sõjas Venemaaga kaotanud tänaseks kaheksa korda rohkem sõdureid: 157 000 võitlejat Vene armee 18 480 hukkunu vastu.  

Vaatamata sisuliselt kogu Läänemaailma finantsilisele, majanduslikule, militaarsele ja luurealasele toele on Ukraina sõjavägi 2023. aasta jaanuari seisuga kaotanud 157 000 sõdurit. Ukraina langenutele lisanduvad hukkunutena 2458 välisvõitlejat, 5360 palgasõdurit ning 234 sõjalist nõustajat Ameerika Ühendriikidest ning Ühendkuningriigist.  

Türgi ajalehes ilmunud artikkel väidab oma allika olevat Iisraeli luureteenistuse raporti, mis on koostatud 2023. aasta 14. jaanuari seisuga.  

Lisaks lahinguväljal hukkunud sõduritele on Ukrainas sõjategevuse eest põgenenud üle 5 900 000 tsiviilelaniku.  

Artiklis toodud info kohaselt on Ukraina kaotanud sõjas kokku 6320 tanki, lahingsoomukit ja soomustransportööri Vene poole 889 tanki ja soomustatud lahingumasina vastu. Suurtükiväe kaotusi hinnati vastavalt 7360 ja 427 ühikuni Ukraina ja Vene poolel.

Ukraina ja Vene poole kaotused on olnud ekstreemselt disproportsionaalsed ka haavatute ning hävinenud lahingtehnika osas. Iisraeli luure infole tugineva artikli kohaselt on Ukraina poolel saanud haavata 234 000 sõdurit Vene poole 44 500 vastu.  

Vene relvajõud on muuhulgas tänaseks hävitanud sisuliselt kogu Ukraina õhuväe – 302 lennukit ja 212 helikopterit, kaotades ise sõja käigus 23 lennukit ja 56 helikopterit *  

* Kommentaar – antud kaotused moodustaksid väheolulise murdosa Vene õhujõudude lennumasinate kogupargist, mis ulatub 4173 lennuki ja helikopterini. Vene sõjatööstuskompleks on rahuaja tootmisvõimsuste juures võimeline korvama nimetatud kaotused aastaga 2-3-kordselt ning sõjaaja tootmisrežiimil kordades kiiremini.  

Soomustehnika kaotused selgitavad Kiievi pingutusi saada ligipääs NATO soomustehnika reservidele. Artiklis toodud info kohaselt on Ukraina kaotanud sõjas kokku 6320 tanki, lahingsoomukit ja soomustransportööri Vene poole 889 tanki ja soomustatud lahingumasina vastu. Suurtükiväe kaotusi hinnati vastavalt 7360 ja 427 ühikuni Ukraina ja Vene poolel.  

Disproportsionaalsete kaotuste kõige erakordsem imbalanss avaldus aga õhutõrjesüsteemide vallas, kus Ukraina poole kaotused ulatuvad 497 süsteemini Vene poole 12 õhutõrjesüsteemi vastu. 

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda!

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.