fbpx
Maailmavõim & Geopoliitika

Ukraina droonirünnakud on löönud rivist juba ligi 7% Vene naftarafineerimise võimekusest

Ukraina droonirünnakud Venemaa naftatöötlemistehaste vastu on Reutersi arvutuste kohaselt vähendanud Venemaa rafineerimisvõimsust aasta esimeses kvartalis kuni 370 500 barrelit ööpäevas ehk 7% kogu riigi tootmisvõimsusest.

Alates 2024. aasta algusest on Ukraina intensiivistanud droonirünnakuid Venemaa naftarafineerimise ja muu energiainfrastruktuuri, sealhulgas kütusehoidlate ja kütuse eksportterminalide vastu.

Rünnakud intensiivistusid veelgi enne Venemaa presidendivalimisi, võttes sihikule peamiselt Venemaa lääne- ja edelaosas paiknevad rafineerimistehased. Tulekahjud rafineerimistehastes on viinud selleni, et vähemalt osa rünnaku alla jäänud üksustest on määramata ajaks remondiks rivist väljas.

Tänase seisuga on kannatada saanud rafineerimiskompleksid nii Nižni-Novgorodi, Orjoli oblasti kui ka Moskva regioonides.

Vähenenud rafineerimisvõimsus  – mis on tingitud rünnakutest, aga ka hooajalistest hooldustöödest  – võib analüütikute sõnul olla peamine põhjus, miks Moskva ütles käesoleva kuu alguses, et keskendub naftat eksportivate riikide foorumi OPEC+ raames mitte niivõrd nafta ekspordi, vaid tootmise vähendamise küsimustele.

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.