fbpx
AudioKeskkond & Inimkond

ÜK endine finantsjuht: vähendage rahvaarvu, et päästa planeet

Suurbritannia ja teised Lääneriigid peaksid rõõmustama rahvastiku vähenemise ja demograafilise vananemise üle, kuna see aitab neil saavutada kliimamuutuse eesmärke, väitis finantsteenuste ameti (Financial Services Authority – FSA) endine juht.

Ühendkuningriigi (ÜK) energia üleminekukomisjoni esimees ja FSA endine juht Lord Adair Turner väitis Population Matters raportis pealkirjaga „Väikesed perekonnad ja vananevad elanikkonnad,” et kohaliku elanikkonna vähenemine suurendab heaolu.

„Suurim põhjus selle demograafilise muutuse üle rõõmustamiseks on, et see tuleneb võimestatud inimeste, eriti naiste omast vabast tahtest,” kirjutas Lord Adair.

„Kuid rahvastiku lõputu kasvu peatamine vähendab ka inimkonna survet looduskeskkonnale tulevikus, pehmendab väljakutset, mis seisneb piisaval hulgal eluasemete tagamises, ning muudab kasvuhoonegaaside heitkoguste nulltaseme saavutamise lihtsamaks, toetades samal ajal heaolu kasvu arengumaades.”

Suurim põhjus selle demograafilise muutuse üle rõõmustamiseks on, et see tuleneb võimestatud inimeste, eriti naiste omast vabast tahtest.

Lord Adair

Aruandes öeldakse, et ÜK võib 2035. aastaks vähendada oma süsinikdioksiidi heitkoguseid ligikaudu 38 miljoni tonni võrra, kui seal toimub rahvastiku vähenemine samas tempos kui Jaapanis, kus 2035. aastaks peaks rahvaarv olema vähenenud 9,6%, 125 miljonilt 113,1 miljoni inimeseni.

Seevastu eeldatakse, et Suurbritannias kasvab rahvaarv samal perioodil 5,2%, 71,1 miljoni inimeseni, ning seda suuresti tingituna massilisest rändest.

Lisaks süsinikdioksiidi heitkoguste vähenemisest saadavatele väidetavatele eelistele alandaks rahvaarvu vähenemine ka vajadust 4 miljoni uue kodu ehitamise järele Suurbritannias, säästes ligikaudu 435 000 aakrit (ligikaudu 1760 ruutkilomeetrit) maad arendajate käest.

CNN-i asutaja Ted Turner, kes on ise viie lapse isa, pakkus välja, et „sünnitusõigused” võiksid olla müüdavad, et innustada vaeseid inimesi mitte lapsi saama, saades samas kasu oma lapse saamise õiguse müügist jõukamatele inimestele.

Roheline liikumine on pikka aega tunnustanud rahvastiku piiramist kui vahendit maailma päästmiseks niinimetatud kliimakriisi küüsist. Märkimisväärse näitena kutsus CNN-i asutaja Ted Turner 2010. aastal üles Hiina-tüüpi ühe lapse poliitikale, et planeeti kliimamuutuste käest päästa.

Turner, kes on ise viie lapse isa, pakkus samuti välja, et „sünnitusõigused” võiksid olla müüdavad, et innustada vaeseid inimesi mitte lapsi saama, saades samas kasu oma lapse saamise õiguse müügist jõukamatele inimestele.

Teised silmapaistvad vasakpoolsed persoonid Läänes, sealhulgas New Yorgi osariigi kongressi liige Alexandria Ocasio-Cortez ning prints Harry ja Meghan Markle, on samuti väitnud, et neil saab ilmselt olema vähem lapsi, kui neil oleks ilma kliimakriisita.

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.