fbpx
Keskkond & Inimkond

Üha suurem osa inimesi kahtleb kliimaalarmismi tõsiseltvõetavuses 

Foto: John Gomez/Shutterstock.com

Vaatamata massimeedias lakkamatult korrutatavale kliimakatsotroofi narratiivile näitavad viimased küsitlused, et üha väiksem osa inimesi usub rohepöörde õigustuseks toodavat narratiivi inimtekkelisest kliimamuutusest.   

Chicago ülikooli poolt hiljuti läbi viidud küsitluse käigus üritati välja selgitada, kas ameeriklased usuvad, et inimkond põhjustab planeedi kliimamuutusi kas ainuisikuliselt või peamise süüdlasena.  

Kui viis aastat tagasi uskus küsitluse kohaselt 60% ameeriklasi inimtekkelisse kliimamuutusesse, siis tänapäevaks on antud näitaja langenud pisut alla pooleni vastanutest, jäädes pidama 49% juures kõikidest küsitluses osalenud vastajatest.  

Kui viis aastat tagasi uskus küsitluse kohaselt 60% ameeriklasi inimtekkelisse kliimamuutusesse, siis tänapäevaks on antud näitaja langenud pisut alla pooleni vastanutest, jäädes pidama 49% juures kõikidest küsitluses osalenud vastajatest. 

Ent kasvav skeptilisus inimtekkelise kliimamuutuse osas ei ole piiratud üksnes ameeriklastega. Samasugune küsitlus, mis viidi läbi kaht kolmandikku planeedi elanikkonnast hõlmavates riikides, näitas, et ligi 40% vastanutest peab kliimamuutusi loomulikuks looduslikuks fenomeniks.  

Chicago Ülikooli Energiapoliitika Instituudi poolt läbi viidud küsitluses selgus aga lisaks, et 70% ameeriklastest ei ole valmis kulutama “kliimamuutuste” vastase võitluse nimel rohkem kui 2.50 dollarit nädalas.  

Peaaegu nelikümmend protsenti ameeriklastest väitsid, et nad ei ole valimis maksma kliimamuutuste vastase võitluse nimel isegi paarkümmend senti. Rohepöörde ideoloogidele on küsitluste tulemused šokeerivad, kuna nendest ilmneb, et aastakümneid väldanud strateegiline kommunikatsioon “netonulli” tüüpi, piiratud vabadustega kasinusühiskonna sisse seadmiseks on suuresti liiva jooksnud ning enamus ameeriklasi suhtuvad kliimaapokalüpsisesse skeptiliselt.  

Chicago ülikooli uurimuse tulemused seletavad, miks vaba diskussioon kliimasoojenemise teemadel on suurimates sotsiaalmeedia platvormides üha enam kategoriseeritud keelatud mõtteroimana, kus kohustuslikku narratiivi mittesobivad faktid ja argumendid tsenseeritakse eos.  

Vaba diskussioon kliimasoojenemise teemadel on suurimates sotsiaalmeedia platvormides üha enam kategoriseeritud keelatud mõtteroimana, kus kohustuslikku narratiivi mittesobivad faktid ja argumendid tsenseeritakse eos.

Viimaseks sotsiaalmeediahiiuks, mis andis teada, et keelab oma platvormil igasugused inimtekkelise kliimasoojenemise suhtes skeptilised väljendused, on TikTok, mis deklareeris, et vastavasisulised postitused “faktikontrollitakse” ning kustutatakse eetrist.  

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.