Ühiskond & Kultuur

Teadlaste ühispöördumine: rohepöörde lihast loobumise ideoloogia on mõistusevastane

Kümnetel ekspertidel paluti ajakirja Animal Frontiers erinumbris uurida väidete, nagu põhjustaks liha söömine haigusi ja oleks planeedile kahjulik, teaduslikku alust.

Teadlased hoiatavad laialdase ühiskondliku surve eest minna üle taimetoidule, väites, et vaesemad kogukonnad, kus tarbitakse vähe liha, kannatavad sageli kängumise, kõhnumise ja aneemia all, mis on tingitud elutähtsate toitainete ja valkude puudumisest.

Tuhanded teadlased üle kogu maailma on liitunud Dublini deklaratsiooniga, mis väidab, et loomakasvatus on ühiskonnale liiga oluline , et “langeda fanatismi ohvriks”.  Selles öeldakse, et paljud negatiivsed väited liha kohta meie dieedis ei vasta lihtsalt teaduslikult tõele.

Tuhanded teadlased üle kogu maailma on liitunud Dublini deklaratsiooniga, mis väidab, et loomakasvatus on ühiskonnale liiga oluline , et “langeda fanatismi ohvriks”.  Selles öeldakse, et paljud negatiivsed väited liha kohta meie dieedis ei vasta lihtsalt teaduslikult tõele.

Dublini deklaratsiooni töörühm on teinud avalduse, mis võimaldab allakirjutanutel ülemaailmselt nendega ühineda, et kaitsta liha sisaldavaid toitumisviise ja lükata ümber peavoolu-institutsioonide poolt levitatud väited kariloomade pidamise vastu põllumajanduses.

Teadlased rõhutavad oma ühispöördumises, et liha pakub toiduna B12-vitamiini, mängib olulist rolli inimorganismi retinooli, omega-3 rasvhapete ja mineraalide, sh raua ja tsingiga varustamisel ning annab ainevahetuse jaoks olulisi ühendeid, sh tauriini ja kreatiini.  Nimetatud toitumisvajadusi täitvat vegan-vastet ei ole lihtsalt olemas ja veganite tervena hoidmiseks on sageli vaja doseerida neile mitmeid toidulisandeid.  

Ilma regulaarse juurdepääsuta lihale peab suur hulk inimesi tervena püsimiseks sõltuma tööstuslikult toodetud toidulisanditest.

Teadlased märgivad, et vaid väga hästi varustatud (s.o jõukamatel) inimestel on olemas vahendid, et loobuda toitumises lihast ning tarbida üksnes köögivilju ja süsivesikuid.  Teisisõnu, veganlus on teadlaste väitel “esimese maailma” ideoloogia, mis on enamiku maailma elanikkonna jaoks teostamatu.  Isegi Indias, arenguriigis, mida lihavastased aktivistid toovad sageli esile seoses religioosse hoiakuga loomade tapmise vastu, söövad 70% elanikest jätkuvalt liha.   

Veganlus on teadlaste väitel “esimese maailma” ideoloogia, mis on enamiku maailma elanikkonna jaoks teostamatu.

Samuti on teadurite poolt lükatud ümber varasemad uuringud (näiteks ülemaailmne haiguskoormuse, vigastuste ja riskitegurite uuring, mis avaldati ajakirjas The Lancet 2020. aastal), mis hoiatavad lihaga seotud “ohtude” eest.  Dr Alice Stanton Iirimaa Kuninglikust Kirurgide Kolledžist, üks lihavastaste väidete ülevaate autoritest, märgib:

“Avaldatud eelretsenseeritud tõendid kinnitavad taas, et [2019. aasta ülemaailmse haiguskoormuse riskitegurite aruanne], milles väideti, et isegi väikese koguse punase liha tarbimine kahjustab tervist, on teaduslikult põhjalikult vigane … Tegelikult kahjustaks värske liha ja piimatoodete eemaldamine dieedist inimeste tervist. Eriti negatiivselt mõjutaks antud samm naisi, lapsi, eakaid ja madala sissetulekuga inimesi.”

Lihavastase liikumise juured võib leida avalikus propagandas. Veganlust pooldavad uuringud kipuvad olema rahastatud globalistlike institutsioonide poolt nagu ÜRO ja MMF, mis on ühemõtteliselt kuulutanud, et nende sooviks on, et lihast saaks inimkonna jaoks pigem “haruldane maiuspala” kui toitumise püsiv osa.

Veganlust pooldavad uuringud kipuvad olema rahastatud globalistlike institutsioonide poolt nagu ÜRO ja MMF, mis on ühemõtteliselt kuulutanud, et nende sooviks on, et lihast saaks inimkonna jaoks pigem “haruldane maiuspala” kui toitumise püsiv osa.

Seda oleks võimalik saavutada mitmel viisil, kuid esmane vahend oleks talupidajate ja põllumajandustoodete heitkoguste maksustamine, mis tooks kaasa lihatoodete kunstlikult kõrgemad hinnad. ÜRO loodab suure osa elanikkonnast lihast eemale peletada, muutes selle enamiku inimeste jaoks mittetaskukohaseks.  See sarnaneb taktikaga, mida kliimafanaatikud on soovitanud ka inimeste “fossiilkütustest” eemale lükkamiseks.  Kui hind on probleem ja vajate endiselt valku, soovitavad globalistid võltsliha (mis on hetkel veel kallim kui päris liha) või minna üle kolmanda maailma toidulauale ja süüa liha asemel putukaid.

ÜRO tunnistab avalikult, et nende eesmärk on jõustada 2050. aastaks inimestele täielikult liha- ja piimavaba toitumine,  et “võidelda kliimamuutuste vastu”. Seda programmi viiakse ellu vaatamata asjaolule, et ÜRO ametnikke on tabatud tugevalt liialdamas, kui palju kariloomade metaan panustab üldistesse heitkogustesse.

ÜRO loodab suure osa elanikkonnast lihast eemale peletada, muutes selle enamiku inimeste jaoks mittetaskukohaseks.

Isegi kui te peaksite uskuma, et maailmas eksisteerib tõeline kliimakriis (hoolimata sellest, et puuduvad tõendid, mis seda positsiooni toetaksid), on siiski tõsiasjaks, et kariloomade heitkogused moodustavad vaid kaduvväikese osa atmosfääri lenduvatest kasvuhoonegaasidest. Teisisõnu – veganiks hakkamisega ei saavutaks te planeedi päästmiseks reaalsuses midagi.    

Kui kliimahüsteeria ei ole lihavaba dieedi massidele peale surumisel tõhusaks meetodiks, püüavad samad huvigrupid inimesi lihast eemale peletada, kasutades selleks lihatoiduga meelevaldselt seostatud tervisemuresid. Alusetuid terviseriskidega seotud väiteid reklaamitakse korporatiivses meedias võimendatult, seevastu tõendid, mis näitavad, et need väited on otseselt valed, ei saa kunagi eetriaega.    

Ilma regulaarse juurdepääsuta lihale peab suur hulk inimesi tervena püsimiseks sõltuma tööstuslikult toodetud toidulisanditest.  Suur osa neist toidulisanditest toodetakse aga riikides, mis võivad muutuda vaenulikuks ja katkestada ekspordi. Rääkimata veel asjaolust, et valitsused võivad mõjutusvahendina kontrollida ka oma kodanike tarneid. Üks asi on aga selge… Toiduainete hindade jätkuv kasv muudaks maailma praeguse elanikkonna ülalpidamise võimatuks, tuues kaasa ühe kahest stsenaariumist: kas massilise näljahäda või elanikkonna süstemaatilise vähendamise.

ÜRO tunnistab avalikult, et nende eesmärk on jõustada 2050. aastaks inimestele täielikult liha- ja piimavaba toitumine,  et “võidelda kliimamuutuste vastu”.

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.