fbpx
AudioSuur luguÜhiskond & Kultuur

Sotsiopaatiline eliit on inimkonna sünteetilise reaalsuse lõksu püüdnud 1. osa

“Ühiskondadest luuakse valutud koonduslaagrid, kus inimestelt võetakse ära nende vabadused, aga seda pigem nauditakse, sest puudub igasugune soov mässata propaganda, ajupesu või ravimitega täiustatud ajupesu tõttu. See tundub olevat viimane revolutsioon.“  

Aldous Huxley 

„On kaheldav, et vägivald saab lõputult kesta. Mu enda uskumus on, et valitsevad oligarhid leiavad varem või hiljem vähem vägivaldsed ja ökonoomsemad meetodid inimeste üle valitsemiseks, rahuldades samas oma kustumatut kihku võimu järele. Need viisid saavad olema sarnased nendele, mida ma kirjeldasin raamatus „Hea uus ilm“. Ma usun, et järgmise generatsiooni jooksul avastavad maailma valitsejad, et psühholoogiline töötlus alates imikueast ning inimeste narkohüpnoosis hoidmine, on valitsemiseks efektiivsemad meetodid kui kaigas ja vangikong ning oma võimuiha saab samahästi rahuldada, pannes inimesi armastama oma orjust selle asemel, et neid piitsutades ja pekstes kuulekaks sundida.“  

Aldous Huxley – Kiri George Orwellile raamatu „1984“ kohta aastal 1949. 

„Järgmise põlvkonna jooksul hakkab aset leidma inimeste farmakoloogiline mõjutamine, pannes neid armastama nende orjust ning luues nii-öelda pisarateta diktatuuri. Ühiskondadest luuakse valutud koonduslaagrid, kus inimestelt võetakse ära nende vabadused, aga seda pigem nauditakse, sest puudub igasugune soov mässata propaganda, ajupesu või ravimitega täiustatud ajupesu tõttu. See tundub olevat viimane revolutsioon.“ 

Aldous Huxley 

Kui ma ei keskendu igapäevaelu tühisustele, mis tulvavad mu meeltesse igast suunast ja meediakanalist, siis tundub, et ma elan justkui väga üksikasjaliku stsenaariumiga tõsielusarjas, kus tegelased ja sündmustik on spetsiaalselt kujundatud selleks, et toetada saateloojate narratiivi. Huxley nägi tulevikku nii selgelt ja täpselt kui üldse võimalik ja seda aastakümneid enne, kui tema düstoopiline nägemus teoks sai.  

Orwelli vägivaldsem nägemus tulevikuühiskonnast hakkab alles tänapäeval täide minema, sest liiga palju kriitilisi mõtlejaid on ärganud oma Huxley poolt visioneeritud ravimitest põhjustatud unest ning hakanud kahtluse alla seadma teatrit, mida meile reaalsusena esitatakse.  

Massipsühhoos, mis nakatab nõrgamõistuslikke masse; lõputu propaganda, mis on loodud eksitama, valeinformatsiooni jagama ja tegema ajupesu aina rumalamale ja valitsuste poolt dresseeritud rahvale; täielik kontroll meedias kajastatavate teemade üle läbi manipulatsioonide, regulatsioonide ja tõe tsenseerimise… see kõik on tänaseks oma elu ära elanud.

Massipsühhoos, mis nakatab nõrgamõistuslikke masse; lõputu propaganda, mis on loodud eksitama, valeinformatsiooni jagama ja tegema ajupesu aina rumalamale ja valitsuste poolt dresseeritud rahvale; täielik kontroll meedias kajastatavate teemade üle läbi manipulatsioonide, regulatsioonide ja tõe tsenseerimise… see kõik on tänaseks oma elu ära elanud. Charles Mackay ütles tabavalt 180 aastat tagasi, et massid lähevad hulluks karjas, aga saavad oma meeled tagasi ainult aeglaselt ja üks inimene korraga. 

Minu äratundmine, et maailm tundub olevat lavastatud makjavellismi viljelevate juhtide poolt, kes töötavad tumeda loori taga, esindades nähtamatut juhtivat võimu, kujundades meie meeli, soovitades meile ideid, dikteerides meie eelistusi, luues hirmu, tõi mu mälusoppidest esile 1998. aasta suurepärase filmi “The Truman show”.  

Peter Weiri lavastatud filmil oli Forrest Gumpi meenutav sürreaalne aura ja see tutvustas siiani meie pealiskaudset kergemeelset ühiskonda mürgitavat tõsielutelevisiooni. Film keskendub paljudele erinevatele teemadele: individualism versus kollektivism, üleliigne tarbimine, piilurlus, reaalsus versus manipulatsioon, valelikud narratiivid, tõde Ameerika unistusest (American Dream) ja järelevalve ohud tehnoloogiliselt arenenud ühiskonnas. 

„Kusjuures tõde on see, et riik, kus valitsejad on kõige tõrksamad valitsema, on alati parim ja kõige rahulikumalt juhitud ning riik, kus valitsejad on kõige agaramad valitsema, on halvim.“

Platon “Koopamüüt”  

Truman Burbank on enda teadmata peategelaseks Trumani show nimelises tõsielussarjas, mida filmitakse 24 tundi ööpäevas tuhandete peidetud kaamerate abil ning mis on eetris üle kogu maailma. Telesarja autor Christof soovib püüda Trumani autentseid emotsioone ning pakkuda seeläbi televaatajatele tavalist meest, kellega ennast samastada. Truman on elanud seda elu pahaaimamatult juba 30 aastat alates päevast, mil ta sündis. Trumani kodulinn Seahaven Island on aga elusuuruses võtteplats, mis asetseb suure kupli sees ning kus elavad taustajõud ning näitlejad, kes rõhutavad tooteid, mille kaudu sari oma hiiglaslikku tulu teenib.  

Täiusliku mulaažina loodud hiiglaslik võtteplats, mis pahaaimamatu Trumani jaoks on reaalsuseks, võimaldab Christofil kontrollida iga külge Trumani elust, kaasaarvatud ilma. Täiuslik kodu lippaia ja võltside inimestega on katse veenda Trumani, et too elab Ameerika unistuses, mitte düstoopilises tehnovanglas, kust pole pääsu. 

Christof mõtleb välja aina uusi lugusid, et Trumanil ei tekikski soovi avastada välismaailma teisel pool võtteplatsi. Sedasi lavastatakse Trumani isa surm , kes „hukkub“ meretormis, traumeerides Trumanit ning sisendades temasse veefoobiat. Teda pommitatakse igast ilmakaarest sõnumitega reisimise ohtlikusest ja kodus püsimise vooruslikkusest.  

Meie hiilgavat demokraatlikku düstoopiat juhtivad taustajõud kontrollivad inimesi läbi lakkamatu hirmutamise. 

Märkamatuks ei saa jääda ka asjaolu, et viisid, kuidas Trumani kontrolli all hoitakse, sarnanevad väga meid valitsevate jõudude poolt rakendatud meetmetega Covidi pandeemia ajal. Meie hiilgavat demokraatlikku düstoopiat juhtivad taustajõud kontrollivad inimesi läbi lakkamatu hirmutamise. 

Kuidas seda tehti? Esimeseks ülesandeks oli sisendada inimestesse hirmu läbi võltside videote ja valeinfot levitavate võltsmeditsiiniekspertide, eitades tõsiasja, et maskid, distantsi hoidmine ja maailma lukku panemine ei peata imepisikest viirust, surudes samas maha ohutuid ja efektiivsied ravimeetodeid ning surudes haigetele peale Fauci ravimeid ja ventilaatoreid, mis kindlustasid nende surma.  

Trumani elu oli ehitatud valedele, pettusele ja valeinfole, mida kontrollis türanlik lavastaja, et valmistada rõõmu oma ülemustele ja maksimeerida kasumit. Täna kogeme me aga samasugust reaalsust nagu Truman. 

„Enamus inimesi mitte üksnes ei tunne end oma teadmatuses mugavalt, vaid on riiakalt vaenulikud nende suhtes, kes valesid läbi valgustavad.“  

Platon “Koopamüüt

Alates 2020. aasta märtsist oleme elanud düstoopilises tõsielusarjas. Sarjas, mis räägib Anthony Fauci poolt rahastatud laboris loodud biorelvast, mida valede ja pettuste abil on ära kasutatud Schwabi, Gates’i ja teiste totalitaristide eesmärkide huvides, suurendades samal ajal Pfizeri ja televisiooni äride kasumeid ning täites rahvast teenistusvalmilt kolmekümne hõbemündi eest ära müüvate poliitikute ja aparatšikute taskuid. 

Kui Trumani show lähenes oma 30. sünnipäevale, hakkas Truman märkama kummalisi asju nagu prožektori kukkumine taevast ja raadiokanal, mis kirjeldab üksikasjalikult tema liikumisi. Ta hakkas tajuma, et on puuris ning teda takistatakse iga hinna eest põgenemast. Truman elas täpselt kellegi teise poolt paika pandud elu, millest kõrvale kalduda ei tohtinud ning milles ligimesed etendasid oma osa. 

“Pisarateta diktatuuri” masinavärk toimib, kasutades tehnoloogiat, ravimitööstust ja psühholoogilist manipulatsiooni, et panna inimesi oma orjust armastama.

“Pisarateta diktatuuri” masinavärk toimib, kasutades tehnoloogiat, ravimitööstust ja psühholoogilist manipulatsiooni, et panna inimesi oma orjust armastama. 21. sajandi lollpeade düstoopia on tõsielusarjaks, milles tänaseks elame.  

See psühholoogiline fenomen ei ole inimkonnale võõras. Koopamüüdis kirjeldas Platon antiikset Trumani show analoogi juba 4. sajandil enne Kristust. Inimloomus pole vaatamata sajandite pikkustele katsumustele ja viletsustele sisuliselt muutunud. 

Oma allegoorias kirjeldab Platon rühma inimesi, kes on elanud aheldatuna koopas, vaatega tühjale seinale. Inimesed vaatavad varjusid, mis sinna langevad, kui nende selja taga oleva tule juures esemeid liigutatakse. Varjud on nende vangide reaalsus, kuid nad ei ole täpne kujutus pärismaailmast. Valgustatud mees on justkui see vang, kes pääseb lõpuks koopast ja mõistab, et varjud seinal ei ole reaalsus. 

Teadmatuses olevad kinnipeetavad ei soovigi oma vangikoopast lahkuda, sest see on ainuke elu, mida nad teavad ning päris elu on nende jaoks hirmutav.

Teadmatuses olevad kinnipeetavad ei soovigi oma vangikoopast lahkuda, sest see on ainuke elu, mida nad teavad ning päris elu on nende jaoks hirmutav. Tuli ja nukud, mida kasutatakse varjude loomiseks, on kunstnike kontrolli all. Platon viitab sellele, et tuli on poliitiline õpetus, mida riik oma alamatesse indoktrineerib. Kunstnikud kasutavad valgust ja varje, et koolitada rahvast pimesi uskuma ajastu valitsevaid valesid. Vähesed inimesed pääsevad koopast ning enamus neist jäävad koopapõhja, kellest omakorda väike osa tõuseb kunstniku positsioonile, kes seinale varje loob, et rahvast segaduses ja hirmul hoida.  

„Kusjuures tõde on see, et riik, kus valitsejad on kõige tõrksamad valitsema, on alati parim ja kõige rahulikumalt juhitud ning riik, kus valitsejad on kõige agaramad valitsema, on halvim.“  

– Platon “Koopamüüt”  

„Enamus inimesi mitte üksnes ei tunne end oma teadmatuses mugavalt, vaid on riiakalt vaenulikud nende suhtes, kes valesid läbi valgustavad.“

– Platon “Koopamüüt” 

Türannia programmi viiakse ellu, kasutades tehnoloogilist järelevalvet, propaganda sõnumitel põhinevat meelekontrolli, igapäevase narratiivi juhtimist läbi populaarsete meediakanalite ning tsenseerides sotsiaalmeedias levivaid tõekilde.

Riike juhib agar grupp psühhopaate, kes tegutsevad kindla kavatsusega hävitada kodanikuühiskond ja ühine kultuur, tehes seda globalistide nimel, kes soovivad läbi viia oma kinnisideeks olevat “Suurt lähtestamist“. Türannia programmi viiakse ellu, kasutades tehnoloogilist järelevalvet, propaganda sõnumitel põhinevat meelekontrolli, igapäevase narratiivi juhtimist läbi populaarsete meediakanalite ning tsenseerides sotsiaalmeedias levivaid tõekilde. Nagu Platon mõtiskles 24 sajandit tagasi, siis enamik inimesi jäävadki koopasse, uskudes valitsejate poolt näidatud varje kui reaalsust, seadmata kordagi kahtluse alla oma orjust ning põlates igasuguseid tõeotsinguid.  

See fakt ei ole kunagi olnud ilmsem kui meie oma Christofi – Anthony Fauci – lavastatud covidi pandeemia ajal. Inimeste vabatahtlikku võhiklikust kasutati selleks, et luua hirmu- ja surmavarje selle hästi juhitud tõsielusarja luku taha pandud taustanäitlejate koopaseintele.  

Kasutades teadlikult eksitavat PCR testi, et paisutada kolossaalselt üle koroonajuhtumite arvu, makstes haiglatele, et võimalikult paljud surmad liigitataks covid-surmaks ja palgates propaganda professionaale CNN-is, MSNBC-s ja Foxis. Seda kõike selleks, et näidata inimeste sõnakuulelikuks hirmutamiseks Covid-surmade arvu 24 tundi ööpäevas.  

Kui hirmutase oli kruvitud nii kõrgele kui võimalik, tutvustasid selle sarja produtsendid imelist vaktsiini, mis lunastab surmaohus inimkonna. Koroona õudusloo stsenaarium oli sedavõrd usutav, et sellega veendi 5 miljardit inimest laskma endasse süstida testimata geeniteraapilist preparaati, mis ei takistanud ei haigust saamast ega levitamast, haigeks jäämast, haiglasse minemast ega suremast. Dramaatilise süžeepöördena tuli välja hoopiski, et vaktsiin põhjustab südamelihasepõletikku, verehüübeid, viljatust, nurisünnitust, südameseiskumist, vähki ja äkksurma. 

Koroona õudusloo stsenaarium oli sedavõrd usutav, et sellega veendi 5 miljardit inimest laskma endasse süstida testimata geeniteraapilist preparaati, mis ei takistanud ei haigust saamast ega levitamast, haigeks jäämast, haiglasse minemast ega suremast.

Vaatamata ilmselgetele ohtudele ja vaktsiini totaalsele läbikukkumisele olid ennast süstida lasknud inimesed nii rahulolevad oma võhiklikkuses, et neid oli lihtne veenda vihkama ja soovima surma inimestele, kes ei olnud ennast vaktsineerida lasknud. Orwelli „kaks vihaminutit“ kestsid üle aasta ja kestavad tänase päevani. Selle asemel, et kriitiliselt mõelda ja küsida, miks gripijuhtumeid oli enne 2020. aastat 35 miljonit aastas ning kuidas need Covidi ajal müstilisel kombel praktiliselt nulli langesid, vihastasid koopainimesed kõigi nende peale, kes küsimusi esitasid, sest tunnistamine, et neid oli ninapidi veetud, hävitaks nende enesehinnangu ja vähendaks moraalilugemise krediiti.  

Iga-aastane gripp ei kadunud kuhugi, Covid oli iga-aastane gripp miljardite dollarite suuruse reklaamikampaaniaga. See ei olnud pandeemia, vaid IQ-test, milles suurem osa inimesi läbi kukkus. Kriitiliselt mõelda suutvaid mitte-vaktsineerituid käsitletakse aga ikka veel ühiskonnaohtliku elemendina.  

Need, kes juhivad meie valereaalsust, soovivad võtta meilt meie vabadused, purustada nii erinevad arusaamad kui erinevalt arusaajad, hoida meid eemal tõest ja kohelda meid kui plebeisid, keda maksustada ja vormida oma suva järgi. 

Pole vahet, kas me oleme lõksus tehismaailmas ühe suuri kupli all või koopas või meie tänases tehnoloogiliselt arenenud lakkamatu järelevalve ja massiivse propaganda riigis. Need, kes juhivad meie valereaalsust, soovivad võtta meilt meie vabadused, purustada nii erinevad arusaamad kui erinevalt arusaajad, hoida meid eemal tõest ja kohelda meid kui plebeisid, keda maksustada ja vormida oma suva järgi.  

JÄTKUB…   

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.