Keskkond & Inimkond

Skeptitsism inimtekkelise kliimasoojenemise suhtes kasvab rohepropaganda kiuste

Kahes hiljutises küsitluses leitakse, et hoolimata propagandast, mis käitab lakkamatult  narratiivi inimtekkelisest globaalsest soojenemisest, kasvab skeptitsism antropogeensete kliimamuutuste suhtes jõuliselt kogu maailmas.

Chicago ülikooli uurimisrühma poolt läbi viidud uuringus küsiti ameeriklastelt, kas nende arvates on inimesed süüdi kogu või enamikus kliimamuutustest. Kui viis aastat tagasi oli sellisel veendumusel 60 protsenti vastajatest, siis tänaseks on vastav näitaja langenud alla pooleni elanikkonnast, ehk 49 protsendini.

Uuringufirma Ipsose poolt hiljuti läbi viidud küsitlus, mis hõlmas kahte kolmandikku maailma elanikkonnast, näitas samuti, et peaaegu neli inimest kümnest usuvad, et kliimamuutused on tingitud peamiselt looduslikest põhjustest.

Chicago ülikooli energiapoliitika instituudi (EPIC) uuringu võib-olla kõige üllatavam statistiline leid seisneb selles, et 70% ameeriklastest ei soovi kulutada kliimamuutuste vastu võitlemiseks rohkem kui 2,50 dollarit nädalas.

chris morrison

“Chicago ülikooli energiapoliitika instituudi (EPIC) uuringu võib-olla kõige üllatavam statistiline leid seisneb selles, et 70% ameeriklastest ei soovi kulutada kliimamuutuste vastu võitlemiseks rohkem kui 2,50 dollarit nädalas,” kirjutab Chris Morrison. “Peaaegu neli ameeriklast 10-st ütlesid, et nad ei soovi paarikümmet sentigi maksta. Hoolimata aastakümnete pikkusest järeleandmatust rohelise viimsepäeva agitpropagandast, mille eesmärk on sundida elanikkonda elama kollektivistliku netonulli korrastatud režiimi all, näib, et valdav enamus ameeriklasi ei soovi kliimamuutuste peatamiseks isegi tagataskust sente otsida.“

Niivõrd laialt levinud skeptitsism on hämmastav, võttes arvesse, et inimtekkeliste kliimamuutuste “ametlikku narratiivi” on tänaseks jõuliselt edastanud kõik olemasolevad valitsus- ja kultuuriasutused, korporatsioonid ning meediaväljaanded.

Asjaolu, et valitseval “režiimil” on endiselt palju raskusi suure hulga inimeste veenmisega, et kliimamuutused on inimeste süü ja eksistentsiaalne oht, ilmestab kogu ümberõppe ja ajupesu programmi tohutut läbikukkumist.

Nagu me varemalt rõhutasime, iseloomustavad sotsiaalmeedia hiiglased tänapäeval igasugust skeptitsismi kliimamuutuste suhtes üha enam lubamatu arvamusena. TikTokist on saanud uusim platvorm, mis teatab, et igasugune sisu, mis vaidlustab globaalse soojenemise dogma, faktikontrollitakse ja eemaldatakse koheselt.

TikTokist on saanud uusim platvorm, mis teatab, et igasugune sisu, mis vaidlustab globaalse soojenemise dogma, faktikontrollitakse ja eemaldatakse koheselt.

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.