AudioÜhiskond & Kultuur

Siemensi esimees kutsub inimesi üles loobuma liha söömisest 

Saksa tööstushiiu Siemensi esimees Jim Hagemann Snabe kutsus Maailma Majandusfoorumil peetud kõnes avalikkust üles lõpetama liha söömise ja asendama selle sünteetiliste valkudega. 

“Kui miljard inimest lõpetab liha söömise, siis ma kinnitan teile – sellel on suur mõju. Sellel ei ole mitte ainult suur mõju praegusele toidusüsteemile, vaid see inspireerib ka toidusüsteemide innovatsiooni. Ma prognoosin, et tulevikus süüakse valke, mis ei pärine lihast; need maitsevad ilmselt veelgi paremini,” ütles Snabe 18. jaanuaril Šveitsis Davosis iga-aastasel Maailma Majandusfoorumil (WEF) toimunud paneelil, mis kandis nime “Kliima heaks mobiliseerimine” (“Mobilizing for Climate”). 

“Need on süsinikuneutraalsed ja palju tervislikumad kui selline toit, mida me täna sööme, see on missioon, mida peame edasi viima,” lisas Snabe. 

Siemensi juhi sõnul sai ta inspiratsiooni oma 24-aastaselt tütrelt, kes küsis, kuidas Snabe saab propageerida “süsinikuvabasid ahelaid” ja süüa endiselt lihatooteid, nii et ta lõpetas lihatoodete söömise. 

Globalistid kogu maailmas suruvad läbi sama narratiivi. 

Kaks Indiana ülikooli professorit  kutsusid avalikkust WEF-i poolt 2022. aasta veebruaris avaldatud artiklis üles suurendama putukavalgu kasutamist inimeste ja loomade toitumises. Holland teatas 2022. aasta novembris, et konfiskeerib 3,000 põllumajandusettevõtet ja sulgeb need sunniviisiliselt, et vähendada lämmastiku heitkoguseid 2030. aastaks 50 protsenti. Uus-Meremaa esitas plaani maksustada  kariloomade, näiteks lehmade ja lammaste, röhitsusi ja väljaheiteid. (Seotud:  Uus-Meremaa põllumehed nõuavad peaminister Arderni röhitsusmaksu plaanide tühistamist.) 

Holland teatas 2022. aasta novembris, et konfiskeerib 3,000 põllumajandusettevõtet ja sulgeb need sunniviisiliselt, et vähendada lämmastiku heitkoguseid 2030. aastaks 50 protsenti.

Davosi paneelil soovitas Snabe mittetulundusühingut Eat, mis väidab oma veebisaidil, et otsib “õiglast ja jätkusuutlikku ülemaailmset toidusüsteemi tervete inimeste ja planeedi heaks, mis muudaks meie globaalset toidusüsteemi usaldusväärse teaduse, kannatamatute sekkumiste ja uudsete partnerluste kaudu”. 

WEF on olnud lihavaba tuleviku liikumise esirinnas, väites, et inimesed peaksid valima rohkem “kliimale kasulikke toite”, näiteks vetikaid, adru ja kaktuseid. WEF surub läbi suure lähtestamise tegevuskava ja ideed süüa pigem putukavalku kui liha. 

Globalist Bill Gates propageerib võltsliha ja toetab sünteetilise liha tootjaid 

Suurärimees ja Big Techi mogul Bill Gates on andnud oma panuse võltsliha ja taimsete toitude tarbimise nõudmisse loodusliku ja maheda liha asemel. Gates ütles, et võltslihatooted on “väga hea” võimalus tarbijatele, eriti neile, kes ei soovi hakata veganiks või taimepõhiseks toitujaks, kuid soovivad vähendada oma mõju kliimale. 

Oma iga-aastasel “Küsi mida iganes” seansil sotsiaaluudiste veebisaidil Reddit vastas Gates kasutaja küsimusele tema vaadete kohta veganlusele ja taimsele toitumisele kui kliimamõju vähendamise vahendile. “On ettevõtteid, kes valmistavad “veiseliha” uuel viisil ja inimesi, kes töötavad selle nimel, et ikka lehmi kasvatada, kuid vähendada metaaniheidet,” vastas Gates. Samuti tunnistas ta, et on investeerinud mõnesse sünteetilise liha tootjasse. 

“Olen toetanud mitmeid innovaatoreid sel alal, sealhulgas Beyond Meat, Impossible Foods ja Memphis Meats. Ma arvan, et lõpuks on need tooted väga head, kuigi nende osakaal on täna väike,” lisas Gates. 

Missouri talunik Blake Hurst kahtleb selles. “Taimne liha ebaõnnestus oma varajastes turutestides, nii et põllumehed on suuresti edasi liikunud ja muretsevad nüüd muude asjade pärast… Olen proovinud taimset burgerit ja võin tunnistada, et minu reaktsioon oli janu. Sool võib maskeerida nii mõnegi kulinaarse apsaka, kuid parem oleks vesi käepärast hoida, kui teie hamburger on valmistatud taimedest,” kirjutas Hurst väljaande AgriPulse artiklis. 

Hurst märkis ka, kui palju riskikapitalistid rahastavad sünteetilise liha arendamist. 

“Good Foods Institute on avaldanud, et 2021. aastal investeeriti alternatiivse valgu turgu viis miljardit dollarit riskikapitali, kultiveeritud liha tootmisse investeeriti aga 1,4 miljardit dollarit. Osa sellest riskikapitalist kulutati 123 miljoni dollari suurusele tehasele Põhja-Carolinas, mis kuulub ettevõttele Believer Meats,” kirjutas Hurst. 

“Ribi hulgihind on veidi üle 5 dollari naela kohta. Kui usute, et Believer Meats suudab toota  ribi, võib tehas saada aastas 110,000 dollarit tulu 123 miljoni dollari suuruse investeeringu eest. Mina panustaksin oma raha nendele, kes ütlevad, et laboris kasvatatud liha ei ole niipea majanduslikult konkurentsivõimeline. Põllumajandus peaks väga tõsiselt mõtlema sellele, mida tulevik taskukohase kultiveeritud lihaga meie tööstusele tähendab,” lisas Hurst. 

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda!

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.