Majandus & Raha

Saksamaa suurim autotootja valmistub majanduskriisi tingimustes masskoondamisteks

Maailma suurima autotootja, Volkswagen grupi esimees Thomas Schäfer tunnistas, et Saksa autotööstuse lipulaeva keeruline olukord sunnib lähitulevikus ettevõtte juhatust asuma tööliste ridu ulatuslikult õgvendama.

“Oma praeguse struktuuri, tööpraktikate ja kulubaasi juures ei ole Volkswagen brändina enam konkurentsivõimeline,” sõnas Schäfer Volkswageni Wolfsburgis asuvas tehases töölistele peetud kõnes. Tema hinnangul on kätte jõudnud aeg, kus Volkswagen peab asuma tegema kriitilisi valikuid, millest sõltub ettevõtte tulevik.

Volkswageni keerulist seisu raskendab olukord, kus ettevõtte üheks võtmeaktsionäriks olev Saksa riik seisab silmitsi kasvava eelarvepuudujäägiga, mille kiuste on liitvabariigi keskvalitsus võtnud kursi subsideerida kulukaid ning majanduslikult destruktiivseid rohepöörde ja (alakvalifitseeritud) immigrantide importimise programme.

Volkswageni juhi hinnangul peab Saksa suurim autotootja kas järgima Tesla tootmise mudelit või kaduma areenilt.

Schäfer juhtis tähelepanu ka asjaolule, et äsja Saksamaal Berliinis hiidtehase püsti pannud Tesla on viinud sisse ulatuslikud kulude kokkuhoidmise praktikad, mis võimaldavad USA elektriautode tootmise hiiul valmistada sõidukeid ökonoomsemalt, teenides iga müüdud sõiduki pealt oluliselt rohkem kasumit kui Volkswagen ja teised Saksa autotootjaid. Volkswageni juhi hinnangul peab Saksa suurim autotootja kas järgima Tesla tootmise mudelit või kaduma areenilt.

Saksa meedias spekuleeritakse, et ohus on üle 6000 Wolfsburgi tehase töökoha, mis moodustaks umbes kümnendiku kogu tehase tööjõust.

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Esifoto: hydebrink/Shutterstock.com

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.