Ühiskond & Kultuur

Saksa politsei jälitas kiirteel liiga aeglaselt sõitvat autot –  juht tukkus

Saksamaal leidis hiljuti aset tavatu juhtum, milles liikluspolitsei jälitas esmakordselt roolis unne suikunud autojuhti.  

Intsident leidis aset 29. detsembril, kui Baierimaa kiirteedel patrullinud politseinikud märkasid Bambergi ja Bayreuthi vahelisel teelõigul, millel soovitatud kiiruseks on 130 km/h, elektriautot Tesla, mis kulges ettenähtust mõõdukamas tempos 110 km/h.  

Politseil ei õnnestunud autot märguannetega peatama sundida, mistõttu otsustati ebaharilikult käituv liiklushuligaan patrullsõidukite abil “kasti võtta”. Kummalisel kombel aeglustus auto vastupanu osutamata seisukiirusele, hoides ees sõitva politseiautoga konstantset distantsi.  

Jälitustegevust teostanud kordnikud leidsid sõidukist eest 45-aastase meesterahva, kes oli enda olemise lamakile lastud istme abil mugavaks teinud, olles ise unne suikunud olekus. Juht suutis illegaalse manöövri sooritada Teslat autopiloodi režiimile seades ning sidudes rooli külge ballasti, millel õnnestus ära petta nutiauto sensorid, arvamaks, et piloodi käed on endiselt roolil. Politsei sõnul oli teadvusetu autojuht arreteerimise hetkel narkojoobes.  

Kuigi Sakasamaal aset leidnud pentsikus intsidendis ei olnud kannatanuid, toimus 2019. aastal New Jerseys juhtum, kus Tesla Mudel X autopiloodi sensorid pidasid ajutisi teetähiseid sõidurajaks, juhtisid auto sõiduteelt välja ning põhjustasid sedasi kokkupõrke teemärkidega.  

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda!

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.