fbpx
Majandus & Raha

Saksa energeetikakontsern: Nord Streami gaasitoru saaks ära parandada aastaga 

Saksa energeetikahiiu Uniper juhatuse esimehe Klaus-Dieter Maubachi sõnul on Nord Streami gaasitoru võimalik ära parandada aastaga, kuid ettevõtmise võimalikkus sõltub sellest, kas Saksamaa oleks tulevikus valmis Vene maagaasi vastu võtma.  

Uniper on Saksa energeetikakontsern, mis oli Nord Streami torujuhtme kaudu eksporditava maagaasi peamiseks ostjaks Saksamaal.  

Reutersi poolt vahendatud uudise kohaselt spekuleeris Maubach Nord Streami taastamise võimalikkuse üle jaanuaris aset leidnud Handelsblatti Energeetika Sümpoosionil. Möödunud aastal oli Saksa Föderaalvalitsus sunnitud teostama Uniperi finantsilist päästeoperatsiooni seoses Vene gaasitarne ära langemisega juunis.  

2022. aasta detsembri lõpus oli Uniper esimeseks Saksa firmaks, mis võttis oma Wilhelmshaveni sadamas vastu esimese saadetise USA-st pärinevat veeldatud maagaasi, markeerides seeläbi Saksamaa paratamatut ümberorienteerumist Vene maagaasilt Ameerika Ühendriikide maagaasile pärast Nord Streami torujuhtme õhku laskmist, mis korraldati Ameerika juhtiva uuriva ajakirjaniku Seymour Hershi avaldatud uurimusloo kohaselt USA mereväe poolt 26. septembril koostöös Norra relvajõududega.  

Juhul kui Nord Stream 1 ja 2 hävitatud infrastruktuur peaks taastatama (mille perspektiiv on lähitulevikus äärmiselt ebatõenäoline), oleks torujuhtmete kaudu võimalik tagada ligi 80%, ehk 110 mrd kuupmeetrit Saksamaa iga-aastasest 142 mrd kuupmeetrisest maagaasi impordist.  

2021. aastal oli Venemaa Saksamaa suurimaks maagaasiga varustajaks 32%-ga, millele järgnes Norra 20%-ga Saksa importgaasi turu kogumahust. Seymour Hershi andmetel USA ja Norra ühisoperatsioonis hävitatud Nord Streami gaasitarnete ära langemine teeb Norrast Saksamaa konkurentsitult suurima maagaasiga varustaja ning toob Saksamaa gaasiturule uue suure mängija USA veeldatud maagaasieksportööride näol.  

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.