AudioKeskkond & Inimkond

Rohepöörde türannia algab – britte võib “netonullheite” eeskirjade rikkumise eest oodata vangistus

AUDIOLUGU kuulatav lehekülje lõpus

Ühendkuningriigi uue energiaseaduse (seadus võeti vastu 26.10.2023) järgi võidakse ettevõtete juhte ja majaomanikke energiatõhususe eeskirjade mittetäitmise eest vangistada kuni aastaks või trahvida 15 000 naela ulatuses. Kriitikud on konservatiivide valitsuse pakutud seaduseelnõud kirjeldanud kui riigivõimu totaalse kontrolli kehtestamist kodanike elude üle.

ÜK energiaseadus toob välja mitu uut nõuet, mida saareriigi koduomanikud peavad hakkama järgima seoses netonullipüüdluse ehk valitsuse lubadusega muuta riik 2050. aastaks süsinikuneutraalseks.

Esimest korda esitataks uue seaduse kohaselt üksikisikutele kriminaalsüüdistus “riigi süsinikujalajälje vähendamiseks mõeldud meetmete täitmata jätmise eest”.

Esimest korda esitataks uue seaduse kohaselt üksikisikutele kriminaalsüüdistus “riigi süsinikujalajälje vähendamiseks mõeldud meetmete täitmata jätmise eest”.

Üks seaduses toodud drakooniline punkt sätestab, et kodumasinad, sh külmikud, pesumasinad ja soojuspumbad, peavad olema tulevikus kõik varustatud “nutikate funktsioonidega”, mida saavad juhtida “kõik koormuse kontrolli teostavad isikud” – mis tähendab antud juhul Suurbritannia peamist energiateenuse pakkujat The National Grid.

Valdav enamus riigi leibkondadest ei järgi praegu seaduses kirjeldatud uusi meetmeid, mis tähendab, et majaomanikud on sunnitud oma kinnisvara “energiatõhusaks” muutmiseks välja käima märkimisväärseid summasid või vastasel juhul võidakse neid tulevikus nn rohemeetmetele “mittevastavuse” eest kriminaalvastutusele võtta.

Seaduseelnõu on jõudnud juba vihastada mitmeid konservatiivseid parlamendiliikmeid, kes on ähvardanud seaduse vastu mässata, väites, et see on viimane osa valitsuse “kultuslikust” netonulli kinnisideest.
“Me ei saa kogu oma riiki vaesusse tõugata, et vastata millelegi, mis… tahaksin seda mõnel juhul nimetada lausa sektilikuks poliitikaks”… lausus Lõuna-Dorseti konservatiivne parlamendiliige Richard Drax.

Teised läksid veelgi kaugemale. Konservatiivne parlamendiliige Craig Mackinlay ütles alamkojale: “Pean ütlema, et ma põlgan seda seaduseelnõud. See saab olema esimene kord, kui me kriminaliseerime inimesi selles riigis selle eest, et nad ei järgi uut netonulli koodi.” Mackinlay kutsus valitsust üles olema väga ettevaatlik oma ettepanekus heita kaaskodanikud potentsiaalselt aastaks vangi “tundmatu netonullväärtusega seotud tulevikukuriteo eest”.

“Ma olen konservatiiv vabaduse nimel, mitte selleks, et panna inimesi vangi selle eest, et nad ei järginud seda paganama netonulli religiooni,” ütles Mackinlay hiljem intervjuus GB Newsile.

Ma olen konservatiiv vabaduse nimel, mitte selleks, et panna inimesi vangi selle eest, et nad ei järginud seda paganama netonulli religiooni.

ük Konservatiivne parlamendiliige Craig Mackinlay

Sir John Redwood väljendas oma muret mõneti diplomaatilisemalt, öeldes et “olles ebamõistlikult piirav ja ähvardades inimesi tsiviil- ja isegi kriminaalkaristustega” riskib valitsus oma tegevusega kogu elanikkonna “antagoniseerimisega”.

“Kogu selle seaduseelnõuga loome me juurde kulusid ja regulatsioone ning trahve ja kohustusi. Me peame hoidma inimesi enda poolel, kuid praegu me riskime hoopiski nende kaotamisega, kui asetame nende õlule liigse koorma,” lisas endine äriminister Jacob Rees-Mogg.

Ka konservatiivist endine poliitik ja nüüdne GB News telekanali saatejuht Nigel Farage väljendas drakoonilise seaduseelnõu suhtes nördimust. “Selles seaduseelnõus on uskumatuid sätteid, mis võimaldavad kellegi süüdistamist kuriteos üksnes selle eest, kui ettevõtted ja majaomanikud ei räägi tõtt või ei vii oma hoonet uute energianõuetega kooskõlla,” ütles Farage televaatajatele.

Teid võidakse süüdistada juriidilise jõuga valeandmete esitamises pelgalt selle eest, et esitate ebatäpseid andmeid selle kohta, kui energiatõhus on teie elamine.

GB News telekanali saatejuht Nigel Farage

“Mulle tundub see kõik tõeliselt erakordne. Teid võidakse süüdistada juriidilise jõuga valeandmete esitamises pelgalt selle eest, et esitate ebatäpseid andmeid selle kohta, kui energiatõhus on teie elamine,” lisas Farage, nimetades sammu “riigi ja selle võimu massiliseks peale surumiseks inimeste elude üle”.

Energiaminister Andrew Bowie kaitses seaduseelnõud, väites, et see olevat “maailmas eesrindlik” õigusakt, mis “tagab sellele riigile puhtama, odavama ja kindlama energia”.

Allikas

Adrian Bachmanni kommentaar:
Suurbritannia maniakaalsuse piire kompav või pigem ületav rohemaania on jõudmas punkti, kus irreaalseks, tõestamata hüpoteesiks olev inimtekkelise kliimasoojenemise (anti)religioon on asumas hävitama varemalt täiesti reaalselt eksisteerinud, kümnete miljonite eelkäijate poolt välja võideldud vabadusi ning välja teenitud rikkusi.

Inimkonna ajalugu on paraku täis sõgedaid sisendusi, millest saab alguse kollektiivne psühhopatoloogia, mis sunnib terved generatsioonid hävitama aastasadade jooksul loodud vaimseid ja materiaalseid rikkusi.

Riigi vägivallamuskli abil terrorirežiimina peale sunnitud ökofašistlik kasinusrežiim jätab mõistagi nii Ühendkuningriigis kui teistes rohepöördele allutatud riikides tähelepanuväärsel viisil puutumata agenda taga seisvad ultrarikkad patroonid. Need on isikud, kes ei pea tooma mingisuguseid ainelisi või isikuvabadusi puudutavaid ohvreid ning kelle teguviisist nähtub üheselt, et rohepöörde primaarseks motiiviks ei ole tegelikkuses mitte absurdne kasvuhoonegaaside minimeerimise programm, vaid kava röövida inimestelt vabaduse, autonoomia ning rikkuse viimased riismed.

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Adrian Bachmann on Makroskoobi temaatilise kontsepti väljatöötaja ja portaali peatoimetaja. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna, õppinud EBS-i magistriõppes ärijuhtimist ning töötanud 10 aastat luureanalüütikuna Välisluureametis ja NATO peakorteris. Seejärel 4 aastat peaanalüütikuna investeerimiskulla valdkonnas. Tema missiooniks on majanduslike, poliitiliste ja julgeolekualaste protsesside ning nende omavaheliste seoste mõistetavaks tegemine nii globaalsel, regionaalsel kui ka riiklikul tasandil. Kes soovib aidata Adrianil seda kutsumust jätkata, saab seda teha läbi annetuse pangaülekandega järgmistel rekvisiitidel:

MAKSE SAAJA: Adrian Bachmann

KONTO NUMBER: EE271010011832141226

SELGITUS: Annetus

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.