Maailmavõim & Geopoliitika

Putin: Ukraina NATOga ühinemine vallandaks koheselt üleeuroopalise sõja

Autor/allikas: Scanpix/Thibault Camus/Pool via REUTERS

Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni Moskva-visiidi ajal aset leidnud pressikonverentsil hoiatas president Putin, et Ukraina liitumine NATOga tooks automaatselt kaasa sõja, mis kisuks endasse kogu Euroopa. Järgnevas on toodud välja keskne lõik Putini sõnavõtust.

„Ma tahan seda veelkord rõhutada. Ma olen seda korduvalt öelnud, aga ma tahan väga, et te mind lõpuks ka kuuleksite ning vahendaksite seda oma publikule trükimeedias, televisioonis ja veebis.

Kas te saate aru või ei saa, et kui Ukraina ühineb NATOga ja püüab sõjalise jõu abil Krimmi tagasi võtta, siis kaasatakse Euroopa riigid automaatselt sõjalisse konflikti Venemaaga?

Loomulikult ei ole NATO ja Venemaa [sõjaline] võimekus võrdsed. Me mõistame seda.

Aga me mõistame ka seda, et Venemaa on üks juhtivaid tuumariike ning teatud kaasaegsete komponentide osas paljudest isegi üle.

Kui Ukraina ühineb NATOga ja püüab sõjalise jõu abil Krimmi tagasi võtta, siis kaasatakse Euroopa riigid automaatselt sõjalisse konflikti Venemaaga.

Selles sõjas võitjaid olema ei saa.

Ning teid kaasatakse sellesse konflikti vastu tahtmist. Te ei jõua enne artikkel 5 (NATO liikmesriikide kollektiivkaitse) käivitamist silmagi pilgutada.

[Prantsusmaa] president Macron loomulikult ei soovi seda ja mina ei soovi seda.

Mina ei soovi seda. Seetõttu ongi [Macron] siin ja piinab mind nendel teemadel juba kuus tundi järjest.”

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.