Maailmavõim & Geopoliitika

Prantsusmaad kodusõja eest hoiatavad sõjaväelased sunnitakse teenistusest lahkuma

Foto: DreamSlamStudio / Shutterstock.com

Makroskoop juhib Prantsusmaal aset leidvate massiliste rahutuste taustal tähelepanu ülemöödunud aastal portaalis vahendatud ennustustele, mille kohaselt ootab Prantsusmaad peagi ees kodusõda.

Prantsuse relvajõudude staabiülem kutsus president Macronile kodusõja vallandumise eest hoiatava avaliku kirja kirjutanud sõjaväelasi üles teenistusest lahkuma.

Tegemist oli kirjaga, mis avaldati möödunud nädalavahetusel ning mis hoiatas Prantsuse riigi lagunemise eest seoses islamistidele tehtud järeleandmistega ning vasakpoolsete poliitiliste jõudude kampaaniaga rahvusriigi lagundamiseks.

Kiri järgnes vahetult enne avaldatud avalikule kirjale, milles 20 endist Prantsuse kindralit hoiatasid, et “rassismivastane” liikumine loob tegelikkuses eeltingimused rassisõjaks, rünnates Prantsusmaa identiteedi ja kultuurilise ühtekuuluvuse sümboleid.

Kuigi Prantsusmaa sõjaväelise juhtkonna eesotsas seisev Lecointre hoidus avaliku pöördumise autoriks olevaid sõjaväelasi karistamast, on tõenäoline presidendikandidaat sotsialistist Jean-Luc Mélenchon lubanud „puhastada“ sõjaväe (poliitilistest) teisitimõtlejatest.

Relvajõudude ülem Francois Lecointre vastas teises kirjas meelsust avaldanud sõjaväelastele,  et selle autorid peaksid sõjaväelase staatusest loobuma. „Kõige mõistlikum asi, mida nad teha võiksid, oleks lahkuda armeest, et asetada ennast olukorda, mis võimaldaks neil oma meelsust vabalt väljendada,“ väitis kindral Lecointre avalikus vastulauses.

Väites, et sõdurite kohus on igas olukorras säilitada poliitiline neutraalsus ning et sõjaväelastel puudub õigus (poliitilistes ja kultuurilistes) küsimustes kaasa rääkida, kutsus Lecointre teenistujaid üles demonstreerima “kainet mõtlemist” ning sõjaväelase ameti maha panema.

„Ma keelan kõigil sõjaväelastel oma sõjaväelisele staatusele apelleerides poliitilisi avaldusi teha,“ deklareeris Lecointre.

Kuigi Prantsusmaa sõjaväelise juhtkonna eesotsas seisev Lecointre hoidus avaliku pöördumise autoriks olevaid sõjaväelasi karistamast, on tõenäoline presidendikandidaat sotsialistist Jean-Luc Mélenchon lubanud „puhastada“ sõjaväe (poliitilistest) teisitimõtlejatest.

Sõjaväelaste esimese avaliku pöördumise järgselt tehtud küsitlused näitasid, et enamik prantslastest nõustuvad sõjaväelaste hinnanguga, et Prantsusmaa on liikumas kodusõja kursil.

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.