fbpx
Majandus & Raha

Pooled tänapäeva täiskasvanud ei saaks oma lapsepõlvekodu endale enam lubada

USA kinnisvarauuringute ettevõte Zillow leidis oma äsja läbi viidud küsitluses, et 44% ameeriklastest ostaks oma lapsepõlvekodu tagasi, kui kulud ei oleks takistuseks, ent üksnes pooled täiskasvanutest saaksid endale oma vanematekodu tänaste hindade juures lubada.

Nendest, kelle lapsepõlv jäi 1980ndatesse ja 1990ndatesse aastatesse, sooviks täna oma lapsepõlvekodu tagasi osta üle poolte vastanutest – vastavalt 62% ja 55%. Kuid peaaegu pooled ’80ndatel sündinutest (47%) ja ligi kaks kolmandikku ’90ndatel sündinutest (62%) tõdevad ühtlasi, et tänaste hindade juures ei ole see soov enam teostatav.

„Tundub, et nooremad põlvkonnad ei meenuta nostalgilise pilguga mitte üksnes madala värvliga teksaseid ja Barbie`sid, vaid igatsevad tagasi ka lihtsamat aega oma elus, mil kodu oli hubasuse ja turvalisuse lätteks,“ sõnas Manny Garcia, Zillow uuringu läbi viinud rahvastikuteadlane.

Potentsiaalsete ostjate aastasissetulek peaks tänasel päeval endale tavalise USA kodu lubamiseks olema kuuekohaline.

„Nende jaoks võib lapsepõlvekodu seostuda vaid positiivsete mälestustega ka seepärast, et nad elasid seal ilma üüri, hüpoteegi- ja kindlustusmaksete, hoolduskohustuste ja muude eluasemega seonduvate muredeta. Tänapäeval võib samaväärne kodu tunduda kättesaamatuna, eriti noorematele täiskasvanutele, kes sooviksid ka endale kodu soetada, ent kes seisavad silmitsi taskukohasuse kuristikuga.“

Potentsiaalsete ostjate aastasissetulek peaks tänasel päeval endale tavalise USA kodu lubamiseks olema kuuekohaline. Kuid kuigi nooremad põlvkonnad võivad igatseda oma lapsepõlve eluasemeturgu, mil hinnad olid madalamad, pidid nende vanemad 1980ndate alguses tõenäoliselt toime tulema sarnaste, kui mitte veelgi rängemate taskukohasuse probleemidega.

Aastal 1981 tõusid hüpoteeklaenude intressimäärad USA-s üle 18%, mis tõstis tüüpilise igakuise hüpoteeklaenu summa 55%-ni toonasest mediaansissetulekust. Tänapäeval moodustab värske koduomaniku hüpoteeklaenukoormus ligi 40% tüüpilisest sissetulekust, mis ületab ometi tunduvalt 30% piiri, mida peetakse tavapäraselt pankade hinnangul taskukohase kodulaenumakse ülempiiriks.

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.