Keskkond & Inimkond

Pooled Hollywoodi filmid saavad lähitulevikus jutlustama kliimakatastroofi teemasid

Rühm California kliimaaktiviste on tegemas koostööd mõjuvõimsate miljardäridega, et kontrollida Hollywoodi stsenaariume ja kanaliseerida üha jõulisemalt kliimahuku propagandat filmide ja televisiooni kaudu elanikkonna teadvusesse.

Kliimaaktivistide rühmitus nimega “Hea energia” soovib teha koostööd Hollywoodi stsenaristidega, et siduda üha ohtramalt kliimamuutustega seotud narratiive filmistsenaariumidesse. Oma plaanides märgib Hollywoodi filmitegijaid survestav rühmitus, et kliimat on võimalik “kasutada läätsena, mille kaudu portreteerida mis tahes teemat või tegelaskuju”. Rühmitus mahitab Hollywoodi stsenariste muutma filmitegelasi usutavamaks, pannes neid väljendama viha, masendust ja kurbust “kliimakriisi” pärast.

Aktivistide rühmitust on juba asunud toetama mitmed Ameerika miljardäride fondid, sealhulgas Bloomberg Philanthropies, Sierra Club, Waltoni Perekonna Fond, Doc Society Climate Story Unit, Earth Fund ja Climate Emergency Fund.

Oma plaanides märgib Hollywoodi filmitegijaid survestav rühmitus, et kliimat on võimalik “kasutada läätsena, mille kaudu portreteerida mis tahes teemat või tegelaskuju”.

Kliimaaktivistid kavatsevad järgmise kolme aasta jooksul imbuda oma agendaga pooltesse uutesse Hollywoodi filmidesse

Rühmitus Hea energia lubab süstida kliimaalarmismi kõikvõimalikesse filmidesse. Aktivistide poolt välja töötatud kliimaohu ideid hakatakse propageerima ka sellistes filmides, mille süžeel pole kliimatemaatikaga mingisugust seost. Hiljuti avaldasid aktivistid “juhendi stsenaariumite koostamiseks kliimamuutuste ajastul” . Kliimasoojenemise ideoloogid väidavad, et nende mänguraamat saab olema “filmitööstuse juhiseks, kuidas lisada kliimatemaatikat mis tahes loosse või žanrisse”.

Rühmitus on juba teatanud oma koostööst Apple TV+ ja Scott Z Burnsiga sarjas Extrapolations, milles vaadeldakse, kuidas planeedi muutuv kliima mõjutab perekonda, tööd, usku ja ellujäämist. Rühmitus on “pühendunud kaasaegse televisiooni ja filmi muutmisele”, tagades, et järgmise kolme aasta jooksul sisaldaks 50% uutest programmidest kliimamuutusi nii süžeeliinis kui tegelaste kirjelduses.

Aktivistide poolt välja töötatud kliimaohu ideid hakatakse propageerima ka sellistes filmides, mille süžeel pole kliimatemaatikaga mingisugust seost.

Näiteks soovitab rühmitus filmitegijatele järgnevaid võimalusi: “Kujutame ette, kuidas näeks välja, kui tegelane toitub taimselt, osaleb meeleavaldusel või taaskasutab rõivaid. Ja kui teie lugu nõuab merel seilavat jahti, siis miks mitte teha kinolinal seilav uhke merealus päikeseenergiapõhiseks.”

Kliimahukupropaganda ei paista tänini filminduses siiski kuigivõrd efektiivsena toimivat. Glasgows toimunud ÜRO 2021. aasta kliimamuutuste konverentsi COP 26 temaatika põimiti forsseeritult seitsmesse Ühendkuningriigi seebiooperisse, sealhulgas populaarsetesse sarjadesse Coronation Street ja EastEnders. Propaganda lisati tehislikult olemasolevatesse süžeeliinidesse ja see ei leidnud head vastuvõttu, sest publik eemaldus dogmast.

Rühmitus on “pühendunud kaasaegse televisiooni ja filmi muutmisele”, tagades, et järgmise kolme aasta jooksul sisaldaks 50% uutest programmidest kliimamuutusi nii süžeeliinis kui tegelaste kirjelduses.

Kliimamiljardärid rikastuvad, kasutades aktivistide rühmitusi massidega manipuleerimiseks

Kliimamiljardärid tuginevad rohepöörde kasumite sisse kasseerimiseks massiivsele propagandale, kasutades inimeste emotsioone lakkamatus hirmu õhutamise tsüklis. Kui kliimamuutuse narratiivid on juurutatud piisavalt tugevalt kergesti mõjutatavate noorte alateadvusse, vallandatakse kliimahüsteeria tsükkel. Kuna irratsionaalne liikumine kogub üha tuure, saab globaalne eliit üha võimsamaks, mistõttu inimesed kogu maailmas kannatavad üha sõgedamate ja isikuvabadusi piiravamate poliitikate tõttu.

Endine New Yorgi linnapea Michael Bloomberg rahastab rohehüsteeriat oma mittetulundusühingu Bloomberg Philanthropies kaudu. Mittetulundusühing püüab poliitikutega manipuleerida masse ajupesu abil tegutsema pannes, märkides, et “täpne ja samastumisvõimalusi pakkuv lugude jutustamine kliima mõjudest ja lahendustest võib tõsta avalikkuse toetust ja motiveerida otsustajaid”. Kliimakriisi fondi (Climate Emergency Fund) rahastab Aileen Getty, kes rahastab muuhulgas ka kriitilist energiainfrastruktuuri saboteerivaid Just Stop Oil proteste.

Ultimatiivselt on Hea energia sarnased rühmitused osaks suitsidaalsest surmakultusest, mis taotlevad nn “netonulli” süsinikuheidet. Eesmärgi saavutamiseks jutlustavad rohefanaatikud totalitaarset lähenemist ja ühtset maailmavalitsust.

Reaalses maailmas on süsinik planeedi bioloogiliste süsteemide tugisambaks ja süsinikdioksiid elu imemolekuliks, mida taimed kasutavad fotosünteesi käigus hapniku tagastamiseks. Mis peamine – kui roheaktivistid tõesti hooliksid planeedist, siis keskenduksid nad küsimustele nagu ökosfääri reostus ning raskemetallide ja kahjustavate kemikaalide eemaldamine toidust ja veest. Õnneks on roheaktivistide dogma alasti ning ülejäänud maailm on hakanud aru saama, et tegemist on inimestega, kes on huvitatud eeskätt narratiivide kontrollimisest, mitte ümbritseva maailma parandamisest.

Allikas

Adrian Bachmanni kommentaar:
Hullumeelsusel on mitmeid eri vorme. Monomaania on üks seesugustest psühhopatoloogiatest, mis võib väljenduda nii individuaalsel kui kollektiivsel tasandil, muutes mõlemal juhul teadvuse spektrit ohtlikult ahtamaks, kuni punktini, kus monomaanilise indiviidi, kogukonna või rahva eluline funktsioneerimine muutub kainemõistuslike indiviidide või kollektiivide välise toeta võimatuks.

Kuigi ideoloogiaks vormunud monomaaniaid on lõputult, toimib nende taga peituv kurjus alati moraalsel ja psühholoogilisel tasandil samamoodi, absolutiseerides relatiivset ja relativiseerides absoluutsemaid kategooriaid, kuni täielikult proportsioonitaju kaotanud isik, kollektiiv või rahvas hävitab oma kinnisidee ellu viimise nimel kõik, millest elu, või vähemasti elamisväärne elu sõltub.

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Adrian Bachmann on Makroskoobi temaatilise kontsepti väljatöötaja ja portaali peatoimetaja. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna, õppinud EBS-i magistriõppes ärijuhtimist ning töötanud 10 aastat luureanalüütikuna Välisluureametis ja NATO peakorteris. Seejärel 4 aastat peaanalüütikuna investeerimiskulla valdkonnas. Tema missiooniks on majanduslike, poliitiliste ja julgeolekualaste protsesside ning nende omavaheliste seoste mõistetavaks tegemine nii globaalsel, regionaalsel kui ka riiklikul tasandil. Kes soovib aidata Adrianil seda kutsumust jätkata, saab seda teha läbi annetuse pangaülekandega järgmistel rekvisiitidel:

MAKSE SAAJA: Adrian Bachmann

KONTO NUMBER: EE271010011832141226

SELGITUS: Annetus

Esifoto: JessicaGirvan/Shutterstock.com

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.