Keskkond & Inimkond

Nälgimine rohepöörde nimel – Holland asub EL-i toel loomakasvatust koomale tõmbama 

Foto: pmvfoto/Shutterstock.com

“Kliimasulgemised” on tänaseks reaalsuseks saamas. Euroopa Liit on andnud teada, et teeb koostööd Hollandi valitsusega, et sulgeda jäädavalt piimakarja-, veise-, sea- ja linnukasvatusettevõtteid Hollandis. Areng kujutab endast aasta tagasi Hollandi valitsuse poolt välja kuulutatud plaani – vähendada lämmastikuheidet kogu riigis 2030. aastaks 50 protsendi võrra – täide viimist.  

 
Euroopa Komisjon kiitis mais heaks kava, mille kohaselt makstakse loomakasvatajatele määratud kaitsealadel määramata ajaks tegevuse lõpetamise eest kompensatsiooni, kui farmerid nõustuvad mitte kunagi alustama sama kasvatustegevust mujal. Sedasi on Euroopa Liidu keskkonnaeeskirjad asunud ohustama põhilisi majandusvabadusi, inimõigusi ja elanikkonna toiduainetega varustamist. 

Sedasi on Euroopa Liidu keskkonnaeeskirjad asunud ohustama põhilisi majandusvabadusi, inimõigusi ja elanikkonna toiduainetega varustamist.

Euroopa “roheline kokkulepe” annab väikepõllumajandustootjatele sisuliselt altkäemaksu, et põllumehed oma tegevuse jäädavalt lõpetaksid 

Euroopa rohelise kokkuleppe kohaselt annavad valitsused väikestele ja keskmise suurusega põllumajandustootjatele altkäemaksu, et nad lõpetaksid oma tegevuse jäädavalt, kuna nende rajatised tootvat liiga suures koguses lämmastikku. Lämmastikku nimetatakse uue roheideoloogia alusel “saasteaineks”, mida sunnitakse kogu Euroopas vähendama 50% võrra. 

Rohelise kokkuleppe kohaselt on “vajalik ja asjakohane” “parandada sihtpiirkondade keskkonnatingimusi ning võimaldada kvaliteetset, kestlikku ja keskkonnasõbralikku tootmist”. Kokkulepe hõlmab sadade väikeste põllumajandusettevõtete sulgemist. Hollandi valitsus on eelarvesse lisanud ligikaudu 1,47 miljardit eurot, et põllumajandustootjad kinni maksta ja lõplikult sulgeda. 

Eraldatud vahendeid kasutatakse selleks, et hüvitada põllumajandustootjatele “kuni 100 protsenti” kahjudest, mida nad kannavad pärast seda, kui nad on “vabatahtlikult” nõustunud piimakarja-, veise-, sea- ja linnukasvatuste sulgemisega. Euroopa Komisjon kvalifitseerib eriskummalisi väljaoste otsetoetusteks. 

Hollandi valitsus jätkab programmiga kuni 2028. aasta veebruarini, mil enamik põllumajandustegevusest peaks olema programmi lõppedes väiketootjatelt tervenisti väheste suurkorporatsioonide kätte koondunud.

Hollandi valitsus jätkab programmiga kuni 2028. aasta veebruarini, mil enamik põllumajandustegevusest peaks olema programmi lõppedes väiketootjatelt tervenisti väheste suurkorporatsioonide kätte koondunud. Euroopa Komisjon väidab, et skeemid on “proportsionaalsed” ja hüvitisel “on positiivne mõju, mis kaalub üles võimalikud konkurentsi- ja kaubandusmoonutused Euroopa Liidus”. 

Põllumajandustootjatel on väljaostule õigus ainult siis, kui nad suudavad tõestada, et nad on olnud tegevad viiel järjestikusel aastal. Plaani taga olevad Maailma Majandusfoorumi (WEF) globalistid teavad, et Holland on suurim liha ja põllumajandustoodete eksportija kogu maailmas. Riikliku statistikaameti andmetel oli Hollandi põllumajandusekspordi väärtus eelmisel aastal 122,3 miljardit eurot. Põllumajandustootjad võitlevad küll nende eksistentsi ohustavate eeskirjade vastu, kuid Hollandi valitsus on sellest hoolimata asunud WEF-i programmi täide viima.  

Plaani taga olevad Maailma Majandusfoorumi (WEF) globalistid teavad, et Holland on suurim liha ja põllumajandustoodete eksportija kogu maailmas.

EL hävitab “suurema hüve” nimel põhivabadusi ja piirab toiduainete tootmist  

Robbin Voorend on üks põllumeestest, kes on rääkinud avalikult Euroopa rohelisest kokkuleppest. Valitsuse lämmastikuheite skeemid on juba vähendanud Voorendi loomakasvatust 90-95% ulatuses. Piimakarjakasvataja Martin Neppelenbroek aga kinnitab, et valitsus hävitas 95% tema karjast. 

Kuna välja kuulutatud programmid ei ole siiski piisavad, et veenda kõiki põllumajandustootjaid oma tegevust sulgema, on oodata kavade laienemist. 975 miljoni euro suuruse “LBV-plus” kava raames saavad mõned põllumajandustootjad, kes lõpetavad kõrge lämmastiku tasemega tootmise, kuni 120% hüvitist kaotatud tootmisvõimsuse eest. Euroopa “rohelise kokkuleppe” kohaselt võivad liikmesriigid anda mõnele põllumajandustootjale täiendava 20% rohelise preemia, kui nood sulgevad oma põllumajandusettevõtted keskkondlikel põhjustel. 

Hollandi poliitikakommentaatori Eva Vlaardingerbroeki hinnangul võivad EL-i väljaostud sulgeda jäädavalt 3000 või enam Hollandi põllumajandusettevõtet. 

“Nii nad seda teevadki: nad asetavad noa põllumeestele kõrile. Nad hoolitsevad selle eest, et põllumeeste litsentse ei uuendataks, nad kiusavad põllumehi iga päev uute reeglite ja piirangutega ning pakuvad neile altkäemaksu, teades, et paljud võtavad selle meeleheitesse aetuna vastu. See kõik on nii alatu,” kirjutas Vlaardingerbroek, seades samal ajal kahtluse alla valitsuse põllumeestel uuesti alustada keelamise seaduslikkuse. 

“Kogu EL-i idee pidi seisnema liikumisvabaduses ja töötajate vabaduses. Mis praegu aset leiab, on aga NSV Liidu projekti edasiarendatud variant,” hoiatas Vlaardingerbroek. 

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.