fbpx
Maailmavõim & Geopoliitika

Mis juhtub kui sõjas hävitatakse internetikaablite taristu?

Michael Snyder

USA süüdistab Venemaad selles, et too valmistub hävitama merealuseid kaableid, mis edastavad internetiliiklust üle kogu maailma, ja Venemaa omakorda süüdistab Lääneriike analoogsetes plaanides.

Mõnel juhul ulatuvad veealused kaablid sõna otseses mõttes ühelt kontinendilt teisele, mistõttu on nende turvamine võimatu. Antud asjaolu aga tähendab, et tegemist on äärmiselt haavatava sihtmärgiga ning tõenäoliselt on üksnes aja küsimus, millal keegi otsustab neid rünnata. Kui ühe suurriigi internetti ühendavaid veealuseid kaableid kahjustatakse, siis võtab see riik tõenäoliselt sihikule oma vaenlase peamised kaablid. On ütlematagi selge, et selline stsenaarium võib väga kiiresti paisuda apokalüptiliseks.

Kui ühe suurriigi internetti ühendavaid veealuseid kaableid kahjustatakse, siis võtab see riik tõenäoliselt sihikule oma vaenlase peamised kaablid.

Uudistekanal CNN vahendas, et USA ametnike sõnul on „Venemaa sõjaline aktiivsus peamiste merealuste kaablite läheduses suurenenud“ ning Venemaa võib tõenäoliselt viia läbi sabotaažioperatsioone, et blokeerida maailma sideinfrastruktuuri kriitilist osa. (Vaata ka Makroskoobi lugu sel teemal.)

Teiselt poolt vihjavad venelased, et tegelikult valmistuvad merealuste internetikaablite ründamiseks hoopis USA ja Suurbritannia…

Kes siis räägib tõtt? Ma ei tea. Küll aga tean seda, et need merealused internetikaablid on uskumatult olulised… Mis juhtuks, kui kõik veealused kaablid, mis ühendavad teatavat riiki internetiga, äkki katkestataks? Mul ei olnud sellele küsimusele vastust, mistõttu küsisin Google’ilt. Google tõi tagajärgedena välja, et “inimesed kaotaksid ligipääsu telefonikõnedele, videotele, sõnumitele ja voogedastusteenustele; mõjutatud saaks e-kaubandus, elektri-, transpordi-, vee-, finants-, pangandus-, ettevõtlus- ja tervishoiuvõrgud ning kaablite parandamine võib võtta kuid.”

Maksesüsteemid ja sularahaautomaadid lakkaks (internetikaablite hävitamise korral) töötamast. Euroopa ja USA majandusest haihtuks pankade ülemaailmsest finantssüsteemist välja lülitudes triljonid dollarid ning selle majanduslikud mõjud oleks tunda kogu maailmas. Töökohad ja ettevõtted, mis sõltuvad internetist, seiskuks.

See kõik kõlab väga halvasti. Viimase kahe aastakümne jooksul on kogu meie majandus muudetud sõltuvaks internetist. Kui meid ühtäkki ülejäänud maailmast ära lõigataks, tekiks paratamatult ulatuslik majanduslik kaos…

Väljaanne The Maritime Executive nimetab täiendavaid antud olukorraga kaasnevaid ohte: “Maksesüsteemid ja sularahaautomaadid lakkaks (internetikaablite hävitamise korral) töötamast. Euroopa ja USA majandusest haihtuks pankade ülemaailmsest finantssüsteemist välja lülitudes triljonid dollarid ning selle majanduslikud mõjud oleks tunda kogu maailmas. Töökohad ja ettevõtted, mis sõltuvad internetist, seiskuks. Haridusasutustel oleks raskusi e-õppe läbiviimisega, mis takistaks õpilaste haridusteed ning piiraks juurdepääsu teadmistele ja ressurssidele. E-kaubandus kannataks, võimendades tarneahelate häireid ja esmatähtsate kaupade puudujääke, ning ka füüsilised kauplused kaotaks sideme oma tarnijatega, mis piiraks juurdepääsu toidule ja muudele hädavajalikele kaupadele.”

Kui keegi katkestaks vaid paar tosinat kaabliühendust 400-st, seisaksime silmitsi suurima katastroofiga USA majanduses pärast teist maailmasõda.

Kui keegi katkestaks vaid paar tosinat kaabliühendust 400-st, seisaksime silmitsi suurima katastroofiga USA majanduses pärast teist maailmasõda. Usun, et kumbki pool ei kõhkleks teise veealuste internetikaablite katkestamisel, kui valikuhetk kätte jõuab.

Tuumarelvade kasutamine on palju dramaatilisem samm, ja on teateid, et venelased olid 2022. aastal sellele väga lähedal… Nimelt väidetakse Ühendkuningriigi endise peaministri Liz Trussi uues biograafias, et Truss veetis oma lühikese ametiaja USA luure hoiatuse alusel võimaliku Ühendkuningriiki jõudva tuumakiirguse tagajärgedega tegelemiseks valmistudes.

Teisest küljest leian, et oleme tänaseks jõudnud seisu, kus Läänemaailma globalistid on juba sedavõrd meeleheitel, et sõna otseses mõttes mitte ükski stsenaarium ei ole enam välistatud. Tänaseks on meie maailm rohkem kokku põimunud kui kunagi varem, kuid seegi võib iga hetk muutuda. Kui keegi otsustab kord hakata kaableid katkestama, läheb asi tõesti hulluks. Seega nautige internetti seni, kuni veel saate, kuid valmistuge igaks juhuks ka päevaks, mil te ei saa ilmavõrgust enam sõltuda.

Nautige internetti seni, kuni veel saate, kuid valmistuge igaks juhuks ka päevaks, mil te ei saa ilmavõrgust enam sõltuda.

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole.

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

SEOTUD LOOD:




Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.