AudioÜhiskond & Kultuur

Miks Ameerika naised ei ole enam kohtingukõlbulikud 

Foto: CREATISTA/Shutterstock.com

 Mark McDonald 

Alljärgnevas arutleb psühhiaater Mark McDonald, kuidas sugudevahelised suhted on muutunud tänapäeva Ameerikas sedavõrd mürgiseks, et mehed on kaotamas soovi naistega tutvuda ning kohtingutel käia.   

“Ma ei taha enam ühelegi kohtingule minna. Kohtamas käimine on nagu vastumeelne töö.” Kuulsin seda sel nädalal oma kahekümne nelja aastaselt meespatsiendilt. Ma kuulen seda meestelt sageli ja kõikjal. Kuulen seda baarides, professionaalsetel konverentsidel, lõunasöögi ajal. Ma kuulen seda, sest Ameerika naised ei ole enam kohtingukõlbulikud. 

Ameerika naised kannatavad tänapäeval emotsionaalse ja karakteroloogilise patoloogia kombinatsiooni all, mis muudab nad meeste jaoks romantiliste partneritena sobimatuiks.

Ameerika naised kannatavad tänapäeval emotsionaalse ja karakteroloogilise patoloogia kombinatsiooni all, mis muudab nad meeste jaoks romantiliste partneritena sobimatuiks. Emotsionaalse poole pealt on nad vihased ja ärevil ega suuda oma tundeid reguleerida. Mehed leiavad, et naised on kurnavad ja nendega ei ole üldse lõbus. Lisaks naiste ebameeldivatele emotsioonidele peavad mehed tegelema naiste mürgiste isiksuseomadustega: nartsissism, tänamatus ning üleolev ja hinnanguline suhtumine, mis näib olevat püsiv. Ameerika naised lähenevad kohtingutele kui vigade leidmise missioonile, kusjuures nende ülbuse tase saab tuleneda ainult eneseteadvuse sügavast puudumisest. Neil pole aimugi, milline on nende roll sellel kohtumisel või kuidas kohtingut juhtivat meest õigesti toetada. Nad tegutsevad pigem saboteerijate kui abistajatena. Enamik mehi on sellest tüdinenud. 

Lisaks naiste ebameeldivatele emotsioonidele peavad mehed tegelema naiste mürgiste isiksuseomadustega: nartsissism, tänamatus ning üleolev ja hinnanguline suhtumine, mis näib olevat püsiv. Ameerika naised lähenevad kohtingutele kui vigade leidmise missioonile, kusjuures nende ülbuse tase saab tuleneda ainult eneseteadvuse sügavast puudumisest.

Kindlasti on meeste endi läbikukkumistel tänapäeva Ameerika kohtingukatastroofis oma roll mängida. Olen nendest puudustest põhjalikult kirjutanud oma Substacki lehel ning oma  esimeses raamatus  “Hirmu Ühendriigid” (ingl United States of Fear).  

Mehelikkus on Läänes languses; ilma selleta ei saa edu kohtingutel käimist saata. Tugevus, julgus, meisterlikkus ja au on raamatu “Meeste tee” (ingl The Way of Men) autori Jack Donovani sõnul mehelikkuse põhijooned ning vähesed mehed väljendavad tänapäeval neid omadusi. Kuid sama vähestel naistel ilmnevad  naiselikkuse põhijooned. Donovan selgitab, et naise ihaldusväärseks pidamiseks ei vaja mees midagi muud kui seda, et naine oleks ilus, muretu ja võluv. Tänapäeva Ameerika naised ei suuda isegi seda ootust täita. 

Käisin hiljuti õhtusöögil Westwoodi restoranis UCLA ülikoolilinnaku lähedal. Iga klient näis olevat üliõpilane. Märkasin rühma tüdrukuid minust mööda kõndimas, kui nad oma lauast tõusid. Nad kõik nägid välja ja riietusid sarnaselt: ülisuured T-särgid, kottis teksad, hoolitsemata juuksed, ei mingit meiki. Nad jätsid halvasti riietatud poiste mulje. Pöördusin naise poole, kellega koos olin, ja kommenteerisin: “Nad ei tundu üldse atraktiivsed.” Ta vastas: “See on praegune stiil. Ma ei usu, et nad üritavad atraktiivsed olla.” Jälgides ülejäänud noori naisi enda ümber, nägin, et tal oli õigus. Enamik teisi sarnanes nendega. Välimus pole aga ainus, milles Ameerika naised ei püüa atraktiivsed olla. 

Tüüpiline ameeriklanna projitseerib tänapäeval piiramatut õigustatust, halastamatut konkurentsiiha ja kaugele arenenud emotsionaalset pidamatust, mis muudab naise talumise, veelgi enam tema seltskonna nautimise mehe jaoks võimatuks.

Tüüpiline ameeriklanna projitseerib tänapäeval piiramatut õigustatust, halastamatut konkurentsiiha ja kaugele arenenud emotsionaalset pidamatust, mis muudab naise talumise, veelgi enam tema seltskonna nautimise mehe jaoks võimatuks. Hiljuti levinud Instagrami video näitas Los Angelese tänavatel kõndivat prantslast, kes selgitas, kuidas ta oli just oma esimesel kohtingul kohaliku naisega restoranist välja kõndinud pärast seda, kui oli täheldanud, et naise pikad toidupiirangud ja eelistused kõrvaldasid peaaegu kõik menüüs olevad valikud. “Au revoir, Jennifer,” lõpetas ta. Venemaal elav ameeriklanna kaebas sotsiaalmeedias, et ta ei olnud pärast kuut kuud Moskvas ühegi kohaliku mehega teisele kohtingule jõudnud. “Üks mees ütles mulle esimese kohtingu lõpus, et ma pole piisavalt atraktiivne, et ta minuga teist korda välja läheks. Tuletasin talle meelde, et teenin temast rohkem raha ja mul on parem korter – korter, mille eest maksan oma sissetulekuga.” Kommentaaridest selgus, et ta ei olnud üldse teadlik kohalike meeste ootustest nii naiseliku riietuse kui ka kehaehituse osas ning et Vene mehed ei hoolinud raasugi sellest, kui palju ta teenib või kui kena on tema korter. Nad tahavad ilusat, võluvat, muretut naist ja ei kõhkle seda talle näkku ütlemast. Ameerika mehed tahavad tegelikult sama asja, kuid erinevalt venelastest pole Ameerika meestel julgust seda naistele välja öelda, kuna nad on tallaalusteks muutunud.  

Vene mehed tahavad ilusat, võluvat, muretut naist ja ei kõhkle seda talle näkku ütlemast. Ameerika mehed tahavad tegelikult sama asja, kuid erinevalt venelastest pole Ameerika meestel julgust seda naistele välja öelda, kuna nad on tallaalusteks muutunud.  

Ma usun, et selle probleemi algpõhjus ameeriklannade puhul on keskkond. See on halbade väärtuste probleem. Selle riigi naistele on õpetatud, et välimus ei ole oluline, et karjäär on tähtsam kui perekond, et mehed on kas ohtlikud või nõrgad ja võimetud ning et maailm oleks parem paik, kui ainult naised vastutaksid. Kõik, mida neile õpetatakse, on ekslik. Kõik, mida neile õpetatakse, on valetamine. Ja süüdi on koolid, meedia, feminism ja vanemad. Need institutsioonid ja üksikisikud on rikkunud naiste mõistust, emotsioone ja iseloomu. Nad on koolitanud naisi elama meie vs nemad fantaasiamaailmas, kus “mina” on tähtsam kui “meie”, kus inimese tunded dikteerivad tõde ja headust ning isegi voorust ennast. Need mürgised õpetused on lasknud naistel arengus maha jääda ja muutnud nad võimetuks täiskasvanud meestega partnerluses elama. 

See tragöödia ei kahjusta mitte ainult mehi, vaid ka naisi. Mehed vajavad naisi, kuid ka naised vajavad mehi, hoolimata sellest, mida feminism on õpetanud. Ameerika mehed on tänapäeval suuresti otsustanud, et nad on pigem üksi kui tunnevad end jätkuvalt räsitud ja kurnatuna lõputust halbade kohtingute voost ebameeldivate naistega. Ükski normaalne inimene ei taha okassiga puutuda. 

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.