Ühiskond & Kultuur

Kuritegevusest läbi imbunud San Francisco plaanib karistada toidupoode tegevuse lõpetamise eest

Karistamatult lokkav kuritegevus on San Franciscos jõudnud tasemeni, kus linn on võtnud nõuks hakata rõhuma toidupoodide omanikke, kes soovivad oma uksed sulgeda.

San Francisco järelevalvenõukogu sotsiaaldemokraadist liikme Dean Prestoni esitatud “toidukaupade kaitse seaduse” kohaselt peavad kuritegevuse eest põgenevad kauplused linnale sulgemisest kuus kuud ette teatama ja tegema omalt poolt jõupingutusi, et leida vabanevale asukohale uus supermarket.

Seadus koostati pärast seda, kui toidupoodide kett Whole Foods vaid veidi üle aasta avatud olnuna sulges oma kaupluse San Franciscos, viidates töötajate ohutusega seotud probleemidele.

Aruannetest selgub, et kaupluse töötajaid ähvardati regulaarselt relvadega ning hulkurid loopisid neid toiduga, kaklesid ja roojasid põrandale. Ühe episoodi käigus pritsis kodutu noaga relvastatud mees töötajat tulekustutist. Esines ka narkootikumide üledoosi juhtumeid, mis hõlmas intsidenti, kus üks mees suri tualettruumis fentanüüli ja metamfetamiini tarbimise tõttu. Ka vargused olid tavalised, eriti varastati suurtes kogustes alkoholi, vahendas ajaleht Daily Mail.

San Francisco järelevalvenõukogu sotsiaaldemokraadist liikme Dean Prestoni esitatud “toidukaupade kaitse seaduse” kohaselt peavad kuritegevuse eest põgenevad kauplused linnale sulgemisest kuus kuud ette teatama ja tegema omalt poolt jõupingutusi, et leida vabanevale asukohale uus supermarket.

Hätta sattunud kauplusest registreeriti ligi 570 hädaabikõnet, sealhulgas kõne, kus politseile esitati meeleheitlikke palveid ja öeldi, et “matšeetemees on tagasi” ja “teist turvameest just rünnati”.

Endine San Francisco järelevalvenõukogu liige Matt Dorsey ütles, et ta oli kaupluse sulgemise pärast “uskumatult pettunud”. “Meie naabruskond ootas seda supermarketit kaua, kuid me oleme ka teadlikud raskustest, mida nad on siin kogenud varguste ja lähedal asuvate narkomarketitega seotud ohutusprobleemide tõttu,” sõnas Dorsey.

Prestoni sõnul “vajavad meie kogukonnad ette teatamist, võimalust olla ära kuulatud ja üleminekukava, kui suured naabruskonna toidupoed kavatsevad oma uksed sulgeda.”

Prestoni ettepanek võimaldaks igaühel, keda mõne kaupluse uue seaduse mitte järgimine mõjutab, algatada kohtumenetluse.

Kuid nagu uudisteportaal Benzinga lisaks märgib, ei ole mitte ainult toidupoodidel San Franciscost küllalt saanud. Hiljuti on oma San Francisco kesklinna kauplused sulgenud ka spordirõivaste tootja Adidas, maailma suuruselt neljas telekommunikatsiooniettevõte AT&T Inc, luksusrõivapoodide kett Nordstrom ja mänguasjatootja Lego Group.

Makroskoop saab ilmuda üksnes oma lugejate ja kuulajate toel. Juhul kui ka Sina oled huvitatud Makroskoobi edasisest ilmumisest, saad teha selleks omale jõukohase annetuse käesoleva loo lõpus toodud rekvisiitidel. Tänan tähelepanu ja abi eest!

Allikas

Aita Makroskoobil edasi ilmuda

Hea külastaja… Tänan Sind, et oled meie lugejaks! Kuna Makroskoobi tegevuse jätkamine nõuab palju tööd ning väljaminekuid, sõltub portaali edasi püsimine oma lugejate toetusest, ilma milleta pole paraku ka Makroskoopi.   

Kui soovid, et Makroskoop avaldaks ka edaspidi kaalukaid uudiseid, läbinägelikke analüüse ja mõtlemapanevaid arutelusid, siis saad sellele kaasa aidata, tehes pangas püsikande (või erakorralise suurema toetuse) portaali kontole:

ANNETUSE SAAJA: OÜ Nanoskoop

KONTO NUMBER: EE687700771007683571

SELGITUS: Makroskoobi annetus

Kuigi Makroskoobi lugejate majanduslikud võimalused on erinevad, on iga annetus portaali edasikestmise jaoks erakordselt oluline ning suure tänuga vastu võetud.

Aitäh!

Esifoto: Robb1037/Shutterstock.com

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.