AudioMaailmavõim & Geopoliitika

Hüperhelikiirusel rakettidega Vene sõjalaev külastas Saudi-Araabiat 

Admiral Gorshkovi nimeline fregatt. Foto: Mil.ru/Wikimedia Commons

Kaks Vene mereväe alust lahkusid Jeddahi sadamast 6. aprillil pärast kümne aasta jooksul esmakordset dokkimist Saudi-Araabias.  

Admiral Gorshkovi nimeline fregatt ja tanker Kama saabusid Jeddah’sse 5. aprillil, lahkudes vähem kui 24 tundi hiljem. Riyadis Vene suursaatkonnas töötava anonüümseks jäänud Vene diplomaadi sõnul oli tegemist “ammu korraldatud” visiidiga.  

Vene kaitseministeeriumi andmetel varustati dokitud laevad toidu ja joogiveega, millele järgnes “kultuuriline programm” laevade meeskondadele.  

Kurikuulsate “Zircon” klassi hüperhelikiirusel liikuvate rakettidega relvastatud Gorshkov ning seda saatev tanker Kama kuuluvad mõlemad Vene Põhjamere laevastikku. Alused lahkusid Venemaalt käesoleva aasta jaanuaris, et võtta osa India Ookeanis ja Araabia merel aset leidvatest ühisõppustest Hiina ja Lõuna-Aafrika merevägedega.  

Saudi-Araabia on valinud Vene-Ukraina sõjas pigem Venemaad soosiva positsiooni, kutsudes pooli üles rahuläbirääkimistele.  

Moskva on viimastel aegadel viljelenud üha ulatuslikumat koostööd nii Saudi Araabia kui teiste OPEC-i naftat eksportivate riikide kartelli liikmetega, et manipuleerida naftaturge endale soodsas suunas. Aprilli alguses tuli OPEC välja järjekordse kavaga piirata naftatootmist enam kui miljoni barreli võrra päevas, mis ärritas Washingtoni ning kergitas maailmaturgude naftahindu.   

Allikas

Jaga sõpradega:
Tasuta uudiskiri
Hoia end Makroskoobis!

Saadame korra nädalas sinu e-postkasti kokkuvõtte nädala jooksul ilmunud olulisematest lugudest ja uudistest.